مدعیان حقوق بشر در برابر ۱۷هزار شهید ترور سکوت کرده‌اند

استاد حوزه و دانشگاه گفت:براساس روایات کسانی‌که دست به ترور می‌زنند ایمان از وجود آنها زدوده و خانواده شهدا بدانند عزیزان آنها به دست منافقان و افراد بی‌ایمان به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه  در آئین یادواره شهدای ترور در استان بوشهر افزود: تروریست‌ها تلاش می‌کنند با ایجاد ترس و وحشت در دل دیگران نقشه ترور و کشتار خود را در سطح دنیا عملی کنند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه توطئه‌ها و جنایت منافقان برای دنیا ثابت شده است اما هنوز این گروه‌ها مورد حمایت مدعیان دفاع از حقوق بشر هستند و از آنها حمایت می‌کنند.

خسرو پناه گفت: این گروه‌های تروریستی حتی کسانی‌ را که زنده می‌گرفتند با زجرکشی آنان را به شهادت می‌رساندند تا ترس در جامعه ایجاد کنند اما یک بار هم این اتفاق‌ها از طرف مجامع بین المللی محکوم نشد اما

درحادثه ۱۱ سبتامبر فریادشان به یکباره بلند شد این درحالی است که آنان پیش از این صدها فیلم ضد اسلامی در هالیوود ساخته و پرچم داعش را در فیلم‌ها معرفی کردند.

وی بیان کرد: آنها به بهانه مبارزه با تروریسم داعش را ایجاد کردند و مسلمانان را به جان هم انداختند تا گرایش حداکثری غیرمسلمانان به اسلام در اروپا کاسته شود.

خسروپناه اضافه کرد: استکبار جهانی به طور پیوسته و پشت سر هم از منافقان تروریست، کومله‌های تروریست‌ و داعش وحشی حمایت و سلاح‌های مدرن برای آنها تامین کردند و در گام بعدی قوانینی برعلیه تروریست وضع کردند در حالی که هیچگاه این قانون‌ها را در خصوص گروه‌هایی که دست پرورده آنهاست عملیاتی نکردند.

وی اظهار کرد: در این شرایط همین تروریست‌ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خود در مبارزه با تروریسم پیشگام است و حامی گروه‌های مستضعفان است را بعنوان تروریست معرفی می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: وظیفه ما در این شرایط تنها برگزاری آئین‌های یادبود و تجلیل از خانواده شهدا نیست بلکه باید این شهدا را با شیوه‌ها و زبان‌های مختلف به دنیا معرفی کنیم تا دنیا واقعیت و بزرگی این شهدا و زبونی و روحیه ددمنشانه جهان استکبار را بهتر بشناسند.

وی ادامه داد: با کمال تاسف در خصوص معرفی شهدا به خصوص شهدای ترور در سطح کشور و دنیا کوتاهی شده است و در این ارتباط دانشگاه‌ها در قالب پایان‌نامه و رساله‌های دکترا اقدام به معرفی این شهدا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز گفت:شهدای ترور استان بوشهر مجموعه زیبایی از مرد و زن ، کوچک و بزرگ و پیر و جوان هستند که در داخل و خارج از کشور به شهادت رسیدند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری اضافه کرد: این مجموعه شهدا نشان می‌دهند که جغرافیای حضور شهدای ترور استان بوشهر جهانی است و پیشینه‌ای تاریخی دارند.

وی بیان کرد: یکی از ویژگی‌های این شهدا این است که به‌دلیل ویژگیها و خصوصیاتی که دارند از سوی گروه‌های تروریستی نشانه گرفته می‌شوند.

وی گفت:به همین اندازه که دشمن بر روی شهدای ترور نشانه گذاری  میکند خداوند نیز به آنها پاداش میدهد و عنایت میکند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: بحث شهدای ترور مغفول مانده و باید با انجام کارهای فاخر به فضایل آنها پرداخته شود.

سرهنگ سهراب انبارکی افزود: ترور فیزیکی آخرین وسیله تروریست‌هاست چون آنان در ابتدا اقدام به ترور شخصیتی می‌کنند وبعد به دنبال ترور فیزیکی می‌روند.

وی اضافه کرد: شهیدان ترور از جمله افرادی هستند که دشمن در ترور شخصیت آنها موفق نبوده و به همین دلیل اقدام به ترور فیزیکی آنان می‌کند.

انبارکی اظهار کرد: ریشه ترور در راستای تفکر شیطانی است و شهدای ترور از جمله افرادی هستند که در مقابل این تفکر  ایستادند و مقاومت کردند.

وی تاکید کرد: ما باید بدانیم اولین شهید تروریسم جهان اسلام حضرت علی (ع) است و همان ترور در دهه شصت از سوی منافقان و بعد از آن به وسیله داعش انجام شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: تروریست‌ها به دنبال انحراف مبانی دینی هستند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: در استان بوشهر ۱۴ شهید ترور وجود دارد که با توزیع جبهه مقابل نظام جمهوری اسلامی استکبار جهانی، منافقان و داشت به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام یوسف جمالی هدف از برگزاری این یادواره را معرفی شهدای ترور به جامعه و بیان توطیه های آنان برعلیه نظام جمهوری عنوان کرد.

وی بیان کرد: اگر نپردازیم به مقام شهدای ترور و آنها را معرفی نکنیم به طور یقین در طول تاریخ جای جلاد و شهید عوض می شود.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید