همكاري‌های مشترك علمی بین ایران و پاکستان توسعه می‌یابد

همكاري‌های مشترك علمی بین ایران و پاکستان در زمینه‌های اعطای فرصت مطالعاتی، برگزاری گفت‌وگوهای فرهنگی و دینی، برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی و سمینارهای تخصصی توسعه می‌یابد.

شهباز علی عباسی، مسئول گروه مطالعاتی، فرهنگی و علمی «كيپتل سكالرز فورم» با محمدرضا كاكا، سرپرست رايزنی فرهنگی ایران در اسلام‌آباد ديدار و در زمينه‌هاي مختلف همكاري‌های مشترك علمی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

شهباز علی عباسی در سخنانی، با بیان فعالیت‌های گروه مطالعاتی، فرهنگی و علمی «كيپتل سكالرز فورم» گفت: این گروه مطالعاتی شامل دانشمندان، اصحاب رسانه، نويسندگان و شخصيت‌های فرهيخته اين كشور می‌شود که در حوزه‌های فرهنگی و علمی به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی پیشنهاد اعطای فرصت مطالعاتی، برگزاری گفت‌وگوهای فرهنگی و دینی، برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی و سمینارهای تخصصی در زمینه‌های مختلف فرهنگی را داد.

كاكا، سرپرست رايزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد در سخنانی، اظهار کرد: ايران و پاكستان دو كشور مهم اسلامی هستند و روابط و اشتراکات عميق فرهنگی، زیانی و دينی از گذشته بين دو كشور وجود دارد.

وی در ادامه، آمادگی رايزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد را برای همکاری در برگزاری نشست و سمينارهای مشترك اعلام کرد.

کاکا بيان كرد: ارایه مقالات تحقيقی در فصلنامه «پيغام آشنا» رايزنی فرهنگی ایران به زبان اردو از دیگر راه‌کارهای معرفی فرهنگ و تمدن دو کشور به شمار می‌رود.

سرپرست رايزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد به جايگاه زبان فارسی در پاكستان اشاره كرد و گفت: يكي از مشتركاتي كه بين دو كشور وجود دارد زبان فارسي است. لذا شما مي‌توانيد با يادگیری اين زبان به منابع علمی متعدد و مطالعات در خصوص روابط فرهنگي و ديني و سياسي دو كشور و اطلاع از اخبار درست ايران دسترسی پيدا کنید.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید