بولتن صلح پژوهی، ویژه نامه اختصاصی –تحلیلی با موضوع روز پژوهش

بولتن صلح پژوهی، ویژه نامه اختصاصی –تحلیلی با توجه به مناسبت های تقویمی در زمینه صلح، عدالت و آینده پژوهی صلح در جهان تنظیم گردیده است.

اندیشیدن، پژوهش و نوآوری، اساسی ترین نیاز برای دست یابی به پیشرفت، توسعه، رفاه عمومی و استقلال واقعی است. تأکید بر پژوهش و تشویق پژوهش گران و دانشمندان به فعالیت های پژوهشی مورد نیاز کشور، یکی از مهم ترین راه های رسیدن به خودکفایی است.پس از پيروزي انقلاب اسلامي، به منظور گسترش فرهنگ پژوهش در جامعه، روز‪ 25  آذر از سوي «شوراي فرهنگ عمومي كشور» به نام روز پژوهش نام‌گذاري شد. ‬‬‬

پژوهش يكي از اساسي‌ترين نيازها براي نيل به پيشرفت و توسعة همه جانبة يك كشور است و قدرت و استقلال هر كشوري بر پژوهش و توليد علم استوار است. بنابر اين نوع و سطح فعاليت‌هاي پژوهشي يكي از شاخص‌هاي اصلي توسعه و پيشرفت محسوب مي‌شود. موفقيت در تمام فعاليت‌هاي مربوط به توسعه از جمله صنايع، كشاورزي و خدمات به نحوي به گسترش فعاليت‌هاي پژوهشي بستگي دارد.
مجمع جهانی صلح اسلامی که با مشارکت و همراهی جمعی از نخبگان و پژوهشگران ایرانی و نخبگانی از سراسر جهان در راستای صلح، عدالت و حفظ کرامت انسانی به امر مهم پژوهش و تولید ادبیات علمی مرتبط با این حوزه مشغول به فعالیت می باشد، ضمن گرامیداشت این روز و تبریک به تمام پژوهشگران، استادان، دانشجویان و اندیشمندان، به ویژه پژوهشگران عرصه صلح و عدالت، بر این اعتقاد است که علت نامگذاری چنین روزی این است که در این روز، مردم با اهمیت پژوهش، نقش، جایگاه و تأثیر آن در اداره کشور و جامعه و بهبود وضع زندگی شهروندی آشنایی بیشتری پیدا کنند و همچنین این روز فرصتی است تا مردم و دوستداران علم و پژوهش با یکدیگر به تعامل بپردازند و مردم بیشتر در جریان فعالیت‌های پژوهشی انجام شده در بخش‌های گوناگون کشور قرار گیرند.
این سازمان مردم نهاد بر این باور است که هفته پژوهش فرصت فرصت مغتنمی جهت ایده پردازی و برنامه ریزی پژوهش محور در راستای طی نمودن مسیر توسعه است و برای اینکه از حرکت پرشتاب علمی در دنیا عقب نمانیم یکی از اساسی ترین نیازها برای نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه هر کشوری پژوهش است و باید در حوزه پژوهشی سرمایه گذاری کنیم و در حقیقت قدرت و استقلال کشور را بر پژوهش و تولید علم استوار سازیم.
باید بر این نکته اذعان داشت که ارج نهادن به مقام برجسته پژوهشگران و تجليل از پژوهشگران برتر، شناسايي و طرح مشكلات و چالش‌هاي پيش روي و ارتقاء سطح پژوهش و فناوري در كشور از جمله مهمترین اقدامات در استای تولید علم می باشد.
کار گروه صلح پژوهی مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز پژوهش نگاه برخی از افراد پژوهشگر و اعضای ائتلاف جهانی خبرنگاران برای صلح عادلانه را منعکس نموده که در ذیل به آن پرداخته می شود....

پیوستاندازه
PDF icon روز پژوهش.pdf804.23 KB
نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <strong> <b> <em> <i> <u> <br> <p>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.