بولتن صلح پژوهی، ویژه نامه اختصاصی –تحلیلی ویژه هفته وحدت

بولتن صلح پژوهی، ویژه نامه اختصاصی –تحلیلی با توجه به مناسبت های تقویمی در زمینه صلح، عدالت و آینده پژوهی صلح در جهان تنظیم گردیده است.

پیروزی انقلاب اسلامی كه در سایه وحدت افراد ملت و اقشار و طوایف آن در اسلام به تحقق پیوست، موجبات وحدت ملل مسلمان را فراهم كرد. این وحدت به صورت حركت و نهضت اسلامی علیه طاغوت و سلطه های اشغالگران و استعمار منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد. بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ( ره) با اندیشه و تفکر والای خود 12 تا 17 ربیع الاول را به سبب  وجود دو تاریخ برای سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) و همچنین ولادت امام جعفر صادق ( ع به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند. با این اقدام حکیمانه نقطه عطفی را در جامعه اسلامی به وجود آوردند تا تمامی جوامع به سمت این نقطه عطف که کلید پیشرفت است، حرکت کنند. از آن زمان تا كنون در ایران و سایر كشورهای اسلامی هفته وحدت با شكوه تمام برگزار می شود.
باید بر این نکته اذعان داشت که جمهوری اسلامی ایران سیاست کلی خود را بر پایه ائتلاف و اتحاد ملل اسلامی قرار داده و کوشش پیگیر به عملمی آورد تا وحدت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام را تحقق بخشد». مقام معظم رهبری فرمودند: «معنای اتحاد بین ملت های اسلامی این است که در مسائل مربوط به جهان اسلام همسو حرکت کنند و به یکدیگر کمک کنند و در داخل این ملت ها سرمایه های خودشان را بر علیه یکدیگر به کار نبرند."
مجمع جهانی صلح اسلامی که به عنوان یک نهاد غیردولتی و با همفکری و همراهی نخبگانی از سراسر جهان و به ویژه مسلمان در زمینه برقراری صلح عادلانه و حفظ کرامت انسانی فعال است، بر این عقیده است که اسلام به عنوان آخرین و کاملترین دین الهی برای نجات بشریت از گمراهی و جهل توسط پیامبر اعظم (ص) به بشریت عرضه شده است؛ اما از آنجا که روشنگری و آگاهی بخشی آن موجب می شود تا مردمان از بردگی قدرت های استعماری و زورگو رهایی یابند، همواره دشمنان دین برای نابود کردن آن تلاش کرده و با انواع ترفندها از آغاز نبوت پیامبر(ص) تا امروز قصد داشتند با ایجاد تفرقه بین مسلمین از اشاعه و رشد اسلام جلوگیری نمایند.
کار گروه صلح پژوهی مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت  هفته وحدت مصاحبه و یادداشت های اختصاصی را با نخبگان و اعضای شورای راهبری ترتیب داده که در این ویژه نامه به آن پرداخته می شود. تا همۀ فرقه های اسلامی در فضایی آکنده از صمیمیت و همدلی، در جهت تحقق بسترهای تقویت و تعمیق وحدت و تقریب مذاهب اسلامی گام های جدید و پر برکتی را  بردارند.

 

 

پیوستاندازه
PDF icon هفته وحدت.pdf1.28 MB
نویسنده: تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید

Filtered HTML

  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • تگ‌های HTML مجاز: <a> <strong> <b> <em> <i> <u> <br> <p>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.