بیانیه ها

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران که با تأسی از مبانی صحیح اسلامی و برای تحقق گفتمان حفظ کرامت انسانی و عدالت تحقق یافت، یادآور تحقق آرمان جهانی مستضعفین و رهایی انسان از بند جهل، فقر و تبعیض در سایه پیوند رهبری و امت است.

مجمع جهانی صلح اسلامی، دفاع از مظلومان را وظیفه هر انسان آزاده و آزاد اندیش می داند و از آنجاییکه جمهوری اسلامی ایران 29 دیماه هر سال را «روز ملی غزه» نامگذاری کرده است، ضمن احترام به این اقدام پسندیده، وظیفه انسانی خود می داند با آگاهی بخشیدن و دعوت از نخبگان گامی در دفاع از مردم مظلوم و تحت ستم غزه برداشته باشد.

مجمع جهانی صلح اسلامی که با مشارکت و همراهی جمعی از نخبگان و پژوهشگران ایرانی و نخبگانی از سراسر جهان در راستای صلح، عدالت و حفظ کرامت انسانی به امر مهم پژوهش و تولید ادبیات علمی مرتبط با این حوزه مشغول به فعالیت می باشد، ضمن گرامیداشت این روز این روز را  فرصتی می داند تا مردم و دوستداران علم و پژوهش با یکدیگر به تعامل بپردازند ...

در تقویم روزشمار جمهوری اسلامی ایران، روزهایی وجود دارند که درخشان تر از سایر روزها هستند و چنین روزهایی که نشان از رشادت، شجاعت، استکبارستیزی و دفاع از صلح، عدالت و مظلومیت دارند.

صلح، عدالت، امنیت وکرامت انسانی مفاهیمی ارزشمند و دیرپا در ادیان توحیدی و جامعۀ بشری هستند که از دغدغه های جدی انسان در طول تاریخ بوده اند و از این رو، ساختن جهانی سرشار از عدالت، آرامش و همزیستی مسالمت آمیز، همواره آرمانی بزرگ برای بشریت به شمار می آمده است...

مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکومیت این اقدام غیرانسانی و بازیگران قدرت ها و دولت های دخیل درآن، بار دیگر نگرانی خود را از وجود پدیده شوم تروریسم که با نقض کرامت انسانی و حقوق بشر و بشردوستانه همراه بوده است... 

هفدهم مرداد که به مناسبت شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، "روز خبرنگار" نامیده شده است، روز پاسداشت مقام انسان های آزاده ای است که برای دستیابی به حقیقت و تولید و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی فرو گذار نمی¬کنند.

حقوق بشر و کرامت انسانی از جمله ویژگی های فطری و اساسی هستند که همۀ انسان ها در اقصی نقاط جهان، فارغ از جنسیت، نژاد، قومیت و دین و مذهب، واجد آن هستند؛ اما امروزه شاهد آن هستیم که در برخی از نقاط جهان ، این حقوق فطری و اساسی مخدوش و یا نقض می شود.

در ساعت 10 صبح روز 12 تیرماه سال 1367، هواپیمای ایرباس به شماره پرواز 655 از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد و هنوز 10 دقیقه از پرواز این هواپیما نگذشته بود که در ارتفاع 12هزار پایی و نزدیک تنگه هرمز برفراز خلیج فارس مورد حمله ناو وینسنس آمریکا قرار گرفت .

در روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی، مجمع جهانی صلح اسلامی طی بیانیه ای ضمن گرامیداشت یاد شهدای شیمیایی جنگ تحمیلی و محکوم کردن حامیان صدام حسین، خواهان محاکمه عادلانه رهبران و اشخاصی شد که در تجهیز صدام حسین به سلاح شیمیایی نقش داشتند. در این بیانیه آمده است:

 

صفحه‌ها

اشتراک در بیانیه ها