بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی ایران در بهمن ماه سال 1357 در حالیکه تبعیض و بی عدالتی فضای کشور را در بر گرفته بود با الهام گرفتن از مبانی دین اسلام و با تکیه دو عنصر رهبر دینی و حضور مردم به پیروزی رسید. انقلابی که هدف و آرمان اصلی آن را تحقق خواسته های فطری و الهی همچون تحقق عدالت، آزادی تشکیل می داد.
«مجمع جهانی صلح اسلامی» به عنوان یک سازمان غیردولتی که بیش ازیک دهه فعالیت در زمینه برقراری صلح عادلانه و حفظ کرامت انسانی را با مشارکت و همراهی تعداد زیادی از نخبگان داخلی و خارجی را در کارنامه دارد؛ بر این باور است که این انقلاب با حضور آگاهانه و همه جانبۀ مردم و انتخاب ایدئولوژی اسلامی و نگاه بشردوستانه که در شعارهای آن مانند: استکبار ستیزی، دفاع از مظلومان، اقدامات بشردوستانه در حمایت از بشریت و مبارزه با ظلم و بی عدالتی در جهان تبلور داشت، توانست فصل جدیدی در مناسبات بین المللی را رقم بزند.
امروز پس از قریب به چهل سال از پیروزی انقلاب شاهد هستیم که انقلاب اسلامی همچنان با حضور و پشتیبانی همه جانبه مردم در دفاع از این ارزش ها، همچنان استوار و پرقدرت در عرصه بین المللی حضور داشته و به بمن همین حضور مردم توانسته است به خوبی در جریان سازی های مختلف بین المللی نقش اثرگذار خود را ایفا کند.
مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است: این انقلاب با آن اهداف بلند، شایسته گفتمان سازی های جهانی برای سعادت بشریت است. در چهار دهۀ گذشته دلسوزان و علاقه مندان انقلاب و نظام اسلامی در ایران و سایر کشورهای جهان همواره تلاش کرده اند ضمن معرفی و حمایت از آرمان های بشردوستانه و متعالی انقلاب، به حوزه گفتمان سازی در جنبه های مختلف انقلاب همت گمارند.
این مجمع نیز گفتمان «صلح عادلانه» را با الهام گرفتن از تعالیم اسلام ناب، سرلوحۀ آرمان ها و فعالیت های بشردوستانۀ خود قرار داده است، بر این باور است که حضور و مطالبۀ نخبگان و اندیشمندان می تواند بسیاری از چالش های موجود و پیش روی جوامع انسانی از جمله بی عدالتی، نقض صلح و تهدیدات مختلف را به بهترین شکل و با کمترین هزینه های مادی و انسانی بر طرف کند. بنابراین در این مقطع زمانی که برخی از حاکمان با اقدامات و سخنان نادرست خود بخش هایی از فضای جغرافیایی جهان را حساس، پر تنش و پر التهاب جلوه می دهند و یا به آن دامن می زنند؛ بدون شک اقدامات نخبگان و آزادی خواهان می تواند ضمن خنثی نمودن این ناامنی ها، به بشر در فضای کنونی جهان کمک کنند.
با باور ما، دهۀ فجر و گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مفتنمی است برای تکریم راه پیموده شده انقلاب اسلامی و تبیین سیر بلند و آرمان های متعالی آن که اهداف گرانمایۀ اسلام عزیز را محقق خواهد ساخت. بنابراین مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، از تمامی نخبگان، آزادی خواهان و علاقه مندان به ارزش های ناب اسلامی و انسانی در ایران و سراسر جهان جهت شرکت باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن دعوت به عمل می آورد تا ضمن اعلام وحدت و همبستگی ایرانیان بتوانیم تأکید دوباره و قدرتمند انقلاب اسلامی در تحقق عدالت، صلح، حفظ کرامت همه انسانها و رفع ظلم و ستم از ابناء بشردر سراسر جهان را شاهد باشیم.
مجمع جهانی صلح اسلامی
بهمن ماه 1396

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید