بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت عید سعید فطر

«مجمع جهانی صلح اسلامی» که با همراهی جمعی از نخبگان انقلاب اسلامی و نخبگانی از سایر نقاط جهان در زمینه برقراری «صلح عادلانه» فعالیت می کند، فرارسیدن عید عبودیت و بندگی خالصانه خدا، «عید سعید فطر» را به امت اسلامی و مردم مسلمان ایران تبریک می گوید.
عید فطر، جشن بازگشت به فطرت پاک انسانی و تلاش برای زدودن زنگارهای گناه و انحراف و جهالت از دل ها و جان ها است. عید فطر برای آنان که ماه رمضان را به نیکی درک کردند، روز اعلام پیروزی بر طاغوت نفس و روز شکر به درگاه الهی است. عيد فطر پاداش افكار خالصانه است.
امت اسلامی، امسال در حالی به استقبال عید سعید فطر می روند که زیاده خواهی و دخالت های زورگویان و قدرت های جهان اجازه ندادند جهان روی آرامش به خود ببیند. این روزها شاهد آنیم که امریکا پس از روی کار آمدن ترامپ، با ادامه سیاست زور و سلطه در موارد متعددی آرامش را از جهان سلب کرده است. یک روز با خروج غیرقانونی از یک قرارداد مهم بین المللی (برجام)، یک روز با اعمال تعرفه های تجاری غیرقانونی و از همه مهمتر با انتقال غیرقانونی سفارت خود به بیت المقدس که خشم و انزجار جهان اسلام و دولت ها و ملت های آزادی خواه جهان را به دنبال داشت. 
این مجمع معتقد است اسلام دین صلح، رحمت و عدالت است و بر همین اساس هر گونه ظلم، بی عدالتی، ناامنی و نقض صلح در جهان را محکوم کرده و تنها راه علاج و برون رفت از ناامنی ها و چالش های مختلف داخلی و منطقه ای که امروزه جهان و به ویژه سرزمین ها و ملت های اسلامی با آن مواجه شده اند، بازگشت به مبانی حقیقی اسلام و تأسی از آموزه های این دین وحدت بخش و سعادت آفرین است.
مجمع جهانی صلح اسلامی تأکید می کند، عید فطر یکی از مشترکات اعتقادی همه فرقه ها و مذاهب اسلامی است، پس ضرورت دارد تمام دولت ها و ملت های اسلامی به ویژه نخبگان مسلمان، با تمسک به ارزش های معنوی اسلامی مانند ماه رمضان و عید فطر، بیش از پیش در راه اتحاد و همدلی تلاش کنند و با کنار گذاشتن اختلافات ظاهری و هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان، به سوی ساختن جهانی عاری از ظلم و ناامنی و ایجاد فضایی توأم با برابری، برادری و حفظ کرامت انسانی همت گمارند.
مجمع جهانی صلح اسلامی
25 خرداد 1397

 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید