بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت 29 دی «روز ملی غزه»

29  دی ماه در پی مقاومت مردم مظلوم غزه در برابر تهاجم همه جانبه رژیم غاصب صهیونیستی در جنگ 22 روزه در سال 2009 از سوی جمهوری اسلامی ایران به عنوان «روز ملی غزه» نامگذاری شد. چرا که علاوه بر ظلم و ستم چند دهه به مردم مظلوم فلسطین، در جنگی نابرابر و در عین تحریم های مختلف زمینی، دریایی و هوایی، رژیم صهیونیستی حملات وحشیانه ای را به مردم بی دفاع نوار غزه انجام داد. اما در نهایت این مقاومت مردم غزه بود که رژیم غاصب اسرائیل را وادار به عقب نشینی کرد.
ار این رو، این روز نماد پاسداشت مقاومت مردم مظلوم غزه و در عین حال یادآوری اوضاع مردم این سرزمین و کمک به احقاق حقوق اولیه و انسانی و جلوگیری از فراموش کردن جنایات ضد انسانی رژیم صهیونیستی صهیونیستی و تلاش برای صلح, عدالت و حفظ کرامت انسانی است. 
مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است؛ امروز دنیای اسلام، منطقه غرب آسیا و جبهۀ مقاومت شاهد گسترش تهدیدات صلح، امنیت و کرامت انسانی است که ریشۀ این حوادث در زیاده خواهی و زورگویی قدرت های سلطه گر و همچنین ظلم و ستم رژیم نژادپرست صهیونیستی قرار دارد. به نظر ما؛ سرزمین فلسطین و نواره غزه که چندسالی است بعنوان نماد مقاومت مسلمانان و خط مقدم جبهه اسلام و مبارزه مظلومان در برابر صهیونیست ها و دنیای استکبار شناخته می شود، اکنون نیز همچنان تحت ظلم و محاصره گستردۀ رژیم نژادپرست صهیونیستی به سر می برد.
این در حالی است که منطقۀ غرب آسیا در شرایط حساس تری نسبت به گذشته به سر می برد. جبهۀ مقاومت یکی از سرداران و بزرگان خود را که الگو، راهنما و در خط مقدم مبارزه با ظلم و تروریسم قرار داشت، یعنی سپهبد حاج قاسم سلیمانی را از دست داد. هنوز این منطقه شاهد تفرقه افکنی رژیم صهیونیستی و قدرت های بزرگ به ویژه در میان جوامع مسلمان است و همچنین برخی کشورهای اسلامی بدون توجه به اینکه حل مشکلات منطقه در گرو همکاری های منطقه ای است، به دنباله رَوی از قدرت های بزرگ می-پردازند.  
به باور ما، در نتیجۀ همین مقاومت ها و پایداری فلسطینیان و ساکنان نواره غزه است که رژیم صهیونیستی هر روز بیش از پیش تحت فشارهای بین المللی قرار می گیرد و ضمن آنکه مشکلات عدیده داخلی، اقتصادی و سیاسی از جمله اختلافات جدی را در بین سران این رژیم به وجود آورده است، زمینه های انزوای فکری و سیاسی این رژیم را نزد برخی سازمان های جهانی و نخبگان و آزادی خواهان جهان فراهم کرده است. 
مجمع جهانی صلح اسلامی بر این باور است که علاوه بر اشغال غیرقانونی و انتقال فلسطینیان به خارج از سرزمین مادری و محاصره غیرقانونی ساکنان نوار غزه که بر خلاف تمام موازین بین المللی صورت گرفته است، این سکوت برخی دستگاه ها و نهادهای بین المللی در برابر اقدامات ضد بشری این رژیم باعث شده است که همچنان به ظلم و ستم خود ادامه دهند. به نظر ما، امروز دنیا و دستگاه های به ظاهر مدافع حقوق بین الملل و حقوق بشر در بدترین شرایط از بدو تأسیس سازمان ملل متحد قرار دارند. آنچنان که رژیم صهیونسیتی تحت حمایت قدرت های بزرگ و با استثناگرایی حاکم بر مجامع بین المللی، به ظلم و ستم بر مردم مظلوم غزه ادامه می دهند.
مجمع جهانی صلح اسلامی این اقدام ضد بشری که برخلاف موازین بین المللی و نقض حقوق اولیه انسانی و بر علیه کرامت انسان هاست را محکوم می کند و معتقد است جهان اسلام، سازمان های اسلامی و نخبگان جهان در برابر این همه ظلم و بی عدالتی مسئول اند و باید این اقدامات ضد انسانی که زمینه های بی نظمی در نظام بین الملل را نیز تشدید می کند را به سرعت محکوم کنند و نهادهای بین المللی به ظاهر مدافع حقوق بشر را به التزام رعایت قوانین و حقوق بشر برای همگان وادار کنند و دولتمردان رژیم غاصب صهیونیستی که سابقه طولانی و متعددی در نقض حقوق بشر و قوانین و معاهدات بین المللی دارند، باید عواقب زیانبار اقدامات ضد انسانی و ضد حقوق بین الملل خود را بپذیرند.

مجمع جهانی صلح اسلامی
28 دیماه 1398
 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید