بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در خصوص در گذشت آیت الله محمد علی تسخیری

مجمع جهانی صلح اسلامی درگذشت حضرت آیت الله تسخیری مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام و رئیس هیئت امنای مجمع جهانی صلح اسلامی را به  رهبر معظم انقلاب اسلامی، علمای اسلام و  امت اسلامی تسلیت گفت.
مجمع جهانی صلح اسلامی  در خصوص در گذشت حضرت آیت الله تسخیری بیانیه ای را صادر نموده که به شرح ذیل می باشد.
در این بیانیه آمده است ،آیت الله تسخیری دانشمندی دوراندیش با نگاه اسلامی ژرف و فراگیر بود و به طور خستگی ناپذیر در راه اسلام و وحدت اسلامی  حتی در ایام کهولت سن تلاش و مجاهدت می کرد. ایشان به عنوان اولین سفیر صلح عادلانه در جهان بسیار موثر و ثابت قدم بودند.ونقش اثر بخشی در کلیه اقدامات بشر دوستانه این مجمع داشتند.
آیت الله تسخیری عمر مبارک خود را در راه سربلندی اسلام و مسلمانان و تقویت وحدت بین آنها و مبارزه با تفرقه و فتنه سپری کرد. ایشان نمونه‌ یک مجاهد عارف، فقیهی عامل، اندیشمندی کوشا و یک فرمانده میدانی بود که دغدغه‌های اسلام، جنبش و تجمعات آن را زنده نگه می‎داشت و همه تلاش‎های علمی برای خدمت به اسلام در میادین و موضوعات مختلف بود.
در این بیانیه آمده است ایشان  شخصیتی بی بدیل و فعال در عرصه بین‌المللی برای اقدامات بشر دوستانه و عدالت خواهانه  بود که در طول دهه های متمادی با روحیه خستگی‌ناپذیر و شیوه‌های ممتاز در مسیر وحدت  اسلامی ،همگرایی پیروان ادیان الهی  و ایجاد ارتباطات بین نخبگان اسلامی در میدان جهاد و عمل دینی خوش درخشید. ایشان با حضور در مجامع و کنفرانس های اسلامی و بین المللی و طرح دیدگاه‌ها و نظرات راهبردی موجب جذب و همگرایی روزافزون نخبگان و چهره‌های شاخص در جهان گردید و از این حیث یک شخصیت شناخته شده و مورد قبول در میان نخبگان گوناگون در جهان به شمار می آمد که می تواند سر مشقی برای جامعه نخبگی مسلمانان در جهان برای مسئولیت پذیری  و نقش آفرین در تحولات جهانی باشد.
مجمع جهانی صلح اسلامی درگذشت این فقیه عالیقدر را که عمر خود را صرف نزدیکی قلوب مسلمین و تلاش در جهت ایجاد نگاه و نگرش مثبت و تقریبی بین امت اسلامی و پیروان مذاهب مختلف اسلامی کرد و گسترش صلح عادلانه را در تمام لحظه های زندگی پُر بارش به عنوان یک خیر احسن، سرلوحه اندیشه‌های خیرخواهانه برای تمامی انسان ها، قرار داده بود، خسارتی بزرگ دانسته  و فقدان ایشان را به  رهبر معظم انقلاب اسلامی، علمای اسلام و  امت اسلامی به خصوص مردم قدردان و قدرشناس ایران اسلامی، شبکه نخبگان مرتبط و اعضای کمیته های مجمع جهانی صلح اسلامی  و تمامی انسان های خیر خواه و عدالت طلب تسلیت عرض می کند.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید