بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت ترور دانشمند شهید محسن فخری زاده

شهادت اندیشمند ودانشمند فیزیک هسته ای ایران دکتر محسن فخری زاده  در عملیات تروریستی دیروز را به عموم مردم عزیز و رهبر معظم انقلاب ،جامعه دانشگاهی و علمی کشور و سازمان­های مردم ­نهاد بشردوستانه تسلیت و تهنیت عرض می­نمائیم.

در شرایطی که قدرتهای بزرگ به خصوص امریکا سنگ حفظ صلح و حمایت از حقوق بشر به سینه می زنند و محافل مختلف بین المللی را به بررسی آنها مشغول ساخته اند، در جای جای دنیا با حمایت از رژیم صهیونیستی وگروههای تروریستی و برانداز، استقلال ملتها را در معرض تهدید قرار می دهند. این قدرتها با دستاویز قراردادن تروریسم، ملتهای مستقل را تحت اشغال و تجاوز نظامی قرار داده اند و برای دستیابی به اهداف شان حتی تروریسم را در کشورهای مختلف ترویج نموده اند. ایران اسلامی نیز که قربانی مدام سیاست های سلطه در گسترش تروریسم بوده است، این بار نیز یکی از فرزندان خدوم خود را از دست داد و اما خون این شهید و دیگر بیگناهان و قربانیان ترور، همانند گذشته، اشغالگران و سلطه خواهان را  رسواتر خواهد کرد.
مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن محکومیت  این اقدام تروریستی  از سازمان ملل متحد به ویژه شورای امنیت واز دیگر سازمانهای مدافع حقوق بشر می خواهد ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی عاملان آن را شناسایی و مورد مجازات قراردهند.
مجمع جهانی صلح اسلامی ازدستگاه های مسئول در ایران نیز می خواهد اقدامات حقوقی مناسب را سامان دهند تا ضمن مجازات عاملان و حامیان آنها زمینه های پیشگیری نیز فراهم شود. 
مجمع جهانی صلح اسلامی با دعوت از همه نخبگان و جامعه مدنی جهانی، تشکیل کمپین بین ‏المللی ضدترور و حمایت از دانشمندان و مبارزه با اپارتاید علمی که این ترور نیز نشانی از آن است را خواستار است. 

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید