اخبار

آمریکایی‌ها پرچم ایران را تغییر دادند! رکورد ویژه مسی در جام جهانی! فدراسیون فوتبال ایران استعفای کلینزمن از سمتش در فیفا را خواستار شد میهمانی شام رونالدو در قطر رکوردی خاص برای مسی/ پاس گل در ۵ جام جهانی یکشنبه / ۶ آذر ۱۴۰۱ / ۱۰:۰۷ دسته‌بندی: فلسطین کد خبر: 1401090603376 خبرنگار : 71516چاپ هشدارهای وزیر خارجه فلسطین به طرف‌های بین‌المللی در مورد دولت جدید اسراییل

وزیر خارجه فلسطین اعلام کرد که این وزارتخانه نامه‌های فوری را برای طرف‌های بین المللی درباره خطر دولت آتی رژیم صهیونیستی فرستاده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین گفت: ما پیش بینی می‌کنیم که دولت جدید اسرائیل تأثیر بسیار منفی بر وضعیت فلسطین و منطقه بگذارد. ما نامه‌های فوری را برای طرف‌های بین‌المللی به ویژه اتحادیه اروپا فرستاده‌ایم و نسبت به سرانجام مشارکت ایتامار بن گویر، رهبر حزب “قدرت یهود” در کابینه جدید اسرائیل هشدار داده‌ایم.

وی گفت: بن گویر می‌خواهد اختیارات رسمی را برای تبدیل نژادپرستی و انزجار علیه اعراب به سیاست دولت اسرائیل داشته باشد. این نشان می‌دهد که مرحله آتی بسیار خطرناک خواهد بود. ما نامه‌های فوری را برای طرف‌های بین المللی فرستادیم و از آن‌ها خواستیم تا با دولت آتی اسرائیل تعامل نکنند. ما می‌خواهیم درخواست برگزاری نشست فوری اتحادیه عرب را بدهیم و به دنبال آن نیز از شورای امنیت بخواهیم نشست فوق العاده‌ای را برای بسیج جامعه بین‌المللی علیه دولت آتی اسرائیل برگزار کند.

المالکی بر لزوم اقدام جامعه بین المللی برای حمایت از ملت فلسطین که در معرض بدترین سرکوب و کشتار در دوره دولت آتی قرار خواهد گرفت، تأکید کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز خواهان پایان دادن به دودستگی برای مقابله با دولت راستگرای رژیم صهیونیستی و وزیر امنیت داخلی او شدند و نسبت به رویارویی نزدیک با تل آویو هشدار دادند.

حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر مکلف رژیم صهیونیستی و “قدرت یهود” اخیرا توافقی را برای مشارکت بن گویر در دولت آتی امضا کردند. قرار است بن گویر پست وزارت امنیت داخلی را با اختیارات گسترده برعهده بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *