اخبار

استقبال سازمان ملل از مقابله کابل با داعش

معاون دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان در دیدار با معاون وزارت کشور افغانستان از تلاش کابل برای مقابله با داعش استقبال کرد.

«مارکوس پوتزل» معاون دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) در دیدار با «محمد نبی عمری» معاون وزارت کشور افغانستان از تلاش‌های این وزارتخانه برای سرکوب داعش، مبارزه با مواد مخدر و فساد اداری استقبال کرد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت کشور افغانستان، عمری در این دیدار اظهار داشت که نیروهای امنیتی به ویژه پلیس ملی افغانستان تأمین امنیت همه دفاتر یوناما، سفارت‌خانه‌ها و سایر نهادهای خارجی را اولویت خود می‌دانند.

وی افزود همه نهادهای خارجی که تمایل به همکاری با افغانستان را داشته باشند، در فضای امن می‌توانند این همکاری را ادامه دهند.

«زین الله عابر» رئیس دفتر وزیر کشور افغانستان نیز در این دیدار اظهار کرد که جامعه جهانی نباید تلاش‌ها و دستاوردهای این کشور در بُعد مبارزه با مواد مخدر، سرکوب داعش و مبارزه با فساد اداری را نادیده بگیرد.

در همین حال معاون یوناما خاطرنشان کرد که سازمان ملل از تلاش‌ها و دستاوردهای ملموس افغانستان در بُعد سرکوب داعش، مبارزه با مواد مخدر و فساد اداری و نیز جمع‌آوری و معالجه افراد معتاد ستایش نموده و از این تلاش‌ها استقبال می‌نماید.

این درحالی است که دو روز پیش «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی هیئت حاکمه افغانستان از کشته شدن دو عضو کلیدی داعش در کابل و نیز کشته شدن مسئول داعش برای شبه قاره هند خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + نُه =