اخبار

اعتراض ایران به شورای امنیت و گوترش درخصوص اظهارات جنگ‌طلبانه سران رژیم صهیونیستی

 مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه با اشاره به اظهارات اخیر “ایال هولاتا”، مشاور امنیت ملی و رئیس شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی علیه ایران، اعلام کرد که رژیم اسرائیل همچنان به تهدید به استفاده از زور علیه ایران ادامه می‌دهد. این اظهارات علناً مسئولیت عملیات‌های خرابکارانه و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل در ایران  را تأیید کرده است.

در این نامه اشاره شده است که در مصاحبه‌ای در 14 ژوئیه 2022، ایال هولاتا رئیس شورای امنیت ملی رژیم اسرائیل، آشکارا ایران را به عملیات تروریستی بیشتر تهدید کرد و گفت: «ما در طول یک سال گذشته … در ایران به ندرت عمل کرده‌ایم.» وی همچنین با بیان اینکه اسرائیل بدون توجه به نظر واشنگتن در مورد این موضوع، مستقلاً علیه جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد، افزود: «این تنها ادامه کاری است که در سال گذشته انجام داده است».

در این نامه تاکید شده است که این اظهارات تحریک آمیز نه تنها نقض آشکار حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد است، بلکه اذعان صریح و آشکار به مسئولیت عملیات و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل علیه مقامات و دانشمندان ایرانی، و زیرساخت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران است که توسط این رژیم  در سال‌های اخیر در داخل خاک ایران صورت گرفته است. همچنین این واقعیت را ثابت می‌کند که رژیم اسرائیل مسئول این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی است و باید پاسخگو باشد و عواقب چنین جنایاتی را بپذیرد.

در این نامه همچنین به اظهارات اخیر بنی گانتس وزیر دفاع رژیم اسرائیل اشاره شده که بار دیگر به دروغ و کمپین اطلاعات نادرست علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران متوسل شده و در مصاحبه‌ای در 26 ژوئیه 2022 مدعی شده است که اسرائیل توانایی آسیب جدی و به تعویق انداختن برنامه هسته‌ای ایران را دارد.

در نامه ایران تاکید شده که جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی رژیم اسراییل علیه ایران در راستای اجرای سیاست‌های شرورانه این رژیم در منطقه، حق مشروع خود را بر اساس حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد در پاسخ به این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی محفوظ دانسته و از مردم و منافع امنیت ملی خود در هر زمانی که مناسب تشخیص دهد، محافظت می‌کند.

در پایان نامه ایران از شورای امنیت خواسته شده به تعهدات منشوری خود برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی پایبند بوده و سیاست‌های جنگ افروزانه و فعالیت‌های بدخواهانه رژیم اسرائیل را که تهدیدی واقعی برای صلح و امنیت بین‌المللی است، محکوم نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار × 7 =