اخبار

اعتراض کویت به سکوت شورای امنیت سازمان ملل در برابر کشتار فلسطینیان

فیصل العنزی، جانشین نماینده دائم کویت در سازمان ملل در جلسه شب گذشته شورای امنیت درباره وضعیت خاورمیانه و مسئله فلسطین گفت: کویت ضمن حمایت از مبارزه مشروع ملت فلسطین علیه رژیم اشغالگر بر لزوم احقاق حقوق کامل آنها تأکید می‌کند.

وی افزود: مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت و طرح صلح عربی، ملت فلسطین باید به حقوق سیاسی مشروع خود دست یابد و از کشور مستقل در خاک خود به پایتختی قدس شرقی برخوردار شود.

العنزی اظهار کرد: طی مدت اخیر پیگیر اتفاقات نگران‌کننده و تشدید تنش‌ها در سرزمین‌های فلسطینی در نتیجه جرایم و تخلفات نظام‌مند اسرائیل در حق ملت فلسطین بودیم. مسجدالاقصی همچنان در معرض تجاوز مکرر نظامیان اشغالگر یا شهرک‌نشینان است.

این مسئول کویتی ضمن محکوم‌کردن شدید رفتارهای خصمانه رژیم اشغالگر تأکید کرد: این جرایم اسرائیل احساسات مسلمانان در هر کجای دنیا را تحریک می‌کند، زیرا تهدیدی آشکار برای آزادی عبادت در مسجدالاقصی است.

العنزی گفت: این رفتارهای اسرائیل علیه مسجدالاقصی و بیت المقدس علاوه بر اینکه نقض آشکار موازین و قوانین بین‌المللی است، عامل نابودی ارکان ثبات در منطقه بوده و موجب ایجاد حس تنفر، افراط‌گرایی و خشونت می‌شود.

جانشین نماینده دائم کویت در سازمان ملل همچنین تهاجمات مستمر و حملات وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی به شهرهای فلسطین از جمله شهرهای نابلس و رام الله در چند روز پیش را که منجر به کشته و زخمی‌شدن ده‌ها فلسطینی شد، به شدت محکوم کرد.

وی نسبت به عواقب این تشدید خطرناک نظامی که عواقب آن بر دوش مقامات اشغالگر اسرائیل خواهد بود و امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند، هشدار داد و از جامعه جهانی خواست تا اقدام فوری برای حمایت از مردم فلسطین انجام دهد.

العنزی از شورای امنیت نیز خواست مسئولیت‌های خود را که در منشور سازمان ملل متحد در دفاع از حقوق ملت فلسطین، تصریح شده است، بپذیرد.

وی همچنین خواستار آن شد که نیروهای اشغالگر اسرائیل مسئولیت کامل عواقب این جنایات و اقدامات غیرقانونی و تحریک‌آمیز در بیت‌المقدس و مسجدالاقصی و تجاوزات علیه مردم بی دفاع فلسطین و سرزمین و اماکن مقدس آنها را بر عهده بگیرند.

العنزی گفت: ماشین کشتار اسرائیل تا کی بدون بازدارندگی و پاسخگویی از جامعه بین‌المللی به قربانی‌کردن جان مردم بی دفاع فلسطین ادامه خواهد داد و تا چه اندازه تجاوزات نیروهای اشغالگر اسرائیل جلوی چشم همگان ادامه خواهد داشت و تا کی شورای امنیت به رژیم اشغالگر اجازه می‌دهد تا به اقدامات، اعمال و تخلفات خود چنان ادامه دهد که گویی فراتر از قانون است؟

وی تأکید کرد: حملات و جنایات نیروهای اشغالگر اسرائیل از سلسله موارد نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است که بر لزوم عدم تعرض به بیت‌المقدس تأکید می‌کند و هر گونه اقدامی را با هدف تغییر ماهیت جمعیتی آن باطل می‌خواند؛ اما گویی حقوق ملت فلسطین از قواعد و احکام قوانین بین‌المللی مستثنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − دو =