اخبار

امروز؛ شورای امنیت برای بررسی اوضاع فلسطین نشست برگزار می‌کند

شورای امنیت سازمان ملل امروز سه شنبه به منظور بررسی آخرین تحولات اوضاع در اراضی اشغالی فلسطین، نشست برگزار می‌کند.

این نشست به درخواست امارات به عنوان تنها کشور عربی عضو شورای امنیت در حالی قرار است امروز برگزار شود که تجاوزات و جنایات صهیونیست‌ها و در مقابل عملیات قهرمانانه فلسطینیان طی روزهای اخیر افزایش پیدا کرده است.

در حال حاضر، اوضاع در اراضی اشغالی فلسطین به شدت ملتهب است و جنایات شهرک‌نشینان و نظامیان صهیونیست علیه فلسطینیان هر روز بیشتر می‌شود.

در حمله روز یکشنبه نظامیان صهیونیست و شهرک‌نشینان به مناطق مختلف نابلس از جمله شهرک حواره، یک نفر از فلسطینیان به شهادت رسید و حدود 400 نفر مجروح شدند.

شهرک‌نشینان روز یکشنبه همچنین بیش از 30 منزل مسکونی فلسطینیان را در نابلس آتش زدند و 20 خودروی آنها را تخریب کردند.

شامگاه دوشنبه نیز همزمان با سخنرانی بنیامین نتانیاهو در رابطه با استفاده از مشت آهنین علیه فلسطینیان، یک صهیونیست در عملیات تیراندازی فلسطینیان در اریحا کشته شده و چند نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر عبداللطیف القانوع سخنگوی حماس نیز با استقبال از این عملیات آن را واکنشی طبیعی به جنایات رژیم صهیونیستی و اقدامات وحشیانه مهاجران صهیونیست از جمله عربده کشی‌های دیشب آنها در حواره توصیف کرد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم با صدور بیانیه ای، اشغالگران و کابینه فاشیستی‌اش را مسئول کامل این حوادث معرفی و تاکید کرد، طرفی که اقدام به آتش افروزی کرده و از تروریسم حمایت می‌کند، باید تبعات تجاوزات و اقدامات تروریستی خود را متحمل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + = 13