اخبار

« ام بی سی » عربستان قرار دادی را با یک شرکت صهیونیستی امضا کرد

شرکت ارتباطی «پارتنر» رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با یک پلتفرم سعودی که متعلق به گروه MBC است، قرارداد همکاری امضا کرده است.

شرکت ارتباطی «پارتنر» رژیم صهیونیستی اعلام کرد که با پلتفرم «شاهد» عربستان که بزرگترین پلتفرم عربی برای سرویس «ویدئو برحسب تقاضا» متعلق به گروه MBC است، قرارداد همکاری امضا کرده است.

این توافق به رژیم صهیونیستی اجازه می‌دهد تا محتوای «شاهد» را پخش کند.

 به گزارش عربی 21، روزنامه «مارکر» روز جمعه اعلام کرد که  این معامله در راستای «توافق‌ ابراهیم» صورت گرفت که از طریق آن برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک امضا کردند.

این قرارداد به مشتریان پارتنر اجازه می‌دهد بسته‌هایی را خریداری کنند که شامل اشتراک خدمات تلفن همراه و برنامه شاهد است.

به نوشته این روزنامه، مشتریان پارتنر در جهان عرب که بدون استفاده از کارت اعتباری مشترک خدمات آن می‌شوند، می‌توانند هزینه محتویات «شاهد» را با حکم انتقال ثابت از حسابی در بانک پرداخت کنند.

پلتفرم شاهد مملو از تمامی فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های پخش شده در گروه کانال MBC است.

گزارش‌ها  از افزایش روابط تجاری و اقتصادی بین بخش خصوصی دو طرف است. این امر در مورد روابط امنیتی بین دو طرف نیز صدق می‌کند.

عربستان سعودی روز به روز گام‌های بیشتری به‌سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل برمی‌دارد و اقداماتی را با هدف آماده‌سازی فضای سیاسی و عمومی برای پذیرش عادی‌سازی روابط با اسرائیل در عربستان و سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس انجام می‌دهد.

اخیرا وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در راستای گرم شدن روابط عربستان سعودی و اسرائیل، سالگرد آنچه را روز ملی عربستان سعودی خوانده می‌شود، به حکومت این کشور تبریک گفت.

حساب رسمی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در توییتر به زبان عربی نوشت  به پادشاه، دولت و مردم عربستان سالگرد روز ملی این کشور را تبریک می‌گوییم و امیدواریم فضایی از صلح و همکاری و حسن همسایگی در خدمت ملت‌های منطقه وجود داشته باشد».

این درحالی است که «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی اخیرا تاکید کرد که توافق بر سر ایجاد کشور فلسطین «پیش شرط برقراری روابط دیپلماتیک رسمی با اسرائیل خواهد بود».

مسئولان ارشد عربستان سعودی نیز اعلام کردند که سازش این کشور با اسرائیل تنها مساله زمان است، اما جدیدترین و بارزترین شاخص در زمینه نزدیک شدن روابط عربستان و رژیم صهیونیستی، مصاحبه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با شبکه سعودی العربیه بود که طی آن نتانیاهو اعلام کرد به عادی‌سازی کامل روابط با ریاض تعهد دارد.

رسانه صهیونیستی معاریو اعلام کرد: اسرائیل اخیرا روند مذاکرات با عربستان سعودی برای عادی سازی روابط را تسریع کرده است و این روند با حمایت آمریکا انجام می‌شود.

شبکه آی24 نیوز رژیم صهیونیستی در این چارچوب با انتشار گزارشی اعلام کرد که عربستان سعودی برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو منتظر است مدتی از آغاز به کار بنیامین نتانیاهو بگذرد. ناظران معتقدند عربستان و ولیعهد جوان آن که در دوره «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا سعی کردند زمینه‌های آماده‌سازی افکار عمومی سعودی و کل کشورهای عربی را به منظور امضای توافق سازش با صهیونیست‌ها آماده کنند، بازگشت نتانیاهو به قدرت را فرصت مناسبی برای تحقق این امر می‌دانند.

بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر بنیاد مطالعات آمریکایی واشنگتن، پیرامون مساله عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی ، بحرین و عربستان سعودی ، بیش از دو سوم مردم این کشورها مخالفت خود را با توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند.

نتایج این نظرسنجی حاکی از مخالفت 75 درصدی مردم عربستان با عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + 9 =