بیانیه

اندیشمند لبنانی: ستون الهی مکتب راهبردی شهید سلیمانی «الخیر فی ما وقع» است

دکتر «طلال عتريسي»، نویسنده و استاد دانشگاه اهل لبنان، امروز سه شنبه، 3 اسفند ماه در چهارمین  روز از سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است، ابعاد گوناگونی از مکتب فرمانده شهید سپاه قدس ایران را تشریح کرد.
وی در این باره گفت:
« شخصیت شهید سلیمانی استثنایی و به سهولت قابل تکرار نیست. کسی که تجربه شهید سلیمانی را دنبال می کند،  متوجه می شود که این استثنایی بودن مکتبی را خلق کرده که باعث شده گروهی عظیم چه در عرصه تفکر راهبردی، چه میدان نظامی و منش شخصی و دینی، به این مکتب ملحق شوند.»
وی درباره ارکان مکتب سردار قلب ها افزود:
«رکن اصلی  مکتب وی، این ایده است که «مطمئناً همه آن خیر است» بدین معنی که هر اتفاقی را مرتبط با اراده الهی که اراده خیر است، می داند. در واقع، این امر به معنای ادامه مکتب امام خمینی (ره) است که  زمانی که عراق به ایران حمله کرد، ایشان فرمودند: «الخیر فیما وقع».
وی در همین راستا تصریح کرد:
دیدگاه عملیاتی مکتب شهید سلیمانی، نگرشی راهبردی با هدف درک زود هنگام خطر، توانایی تحلیل، تئوری پردازی و  راهبری است. در عین حال، از  آنجا که برای برقراری صلح و امنیت پایدار برای همه انسان ها فارغ از مذهب و قومیت و نژاد تلاش می کند، مکتبی باز است و امروزه صدها و بلکه هزاران نفر از محور مقاومت در موقعیت های مختلف خود به آن گرایش دارند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + = 14