کنفرانس ها

ایجاد دبیرخانه دائمی برای پیگیری شکایات علیه رژیم صهیونیستی

دکترعباسعلی کدخدایی مشاور دبیر شورای نگهبان، در نشست کیفرخواست علیه رژیم صهیونیستی که صبح امروز در سالن ایوان تفکر مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد؛ ایجاد دبیرخانه دائمی برای پیگیری شکایات علیه رژیم صهیونیستی را پیشنهاد داد.

دکتر کدخدایی با اشاره به  اصول و قواعد حقوق بین الملل، رژیم صهیونیستی را ناقض رعایت این اصول و قواعد برشمرد و رویکرد دو گانه با حوادثی که در نقاط مختلف جهان در حال وقوع است را نتیجه استفاده ابزاری از نهاد های بین المللی که وظیفه اصلی آنان برقراری حفظ و امنیت بین المللی می باشد دانست.

وی ماموریت اصلی شواری امنیت را بر طبق منشور سازمان ملل ، حفظ صلح و امنیت بین المللی دانست و سکوت شورای امنیت در جایی که باید اقدام موثر انجام دهد را محکوم نمود، دکتر کدخدایی در ادامه ازاقدامات موثر مجمع جهانی صلح اسلامی در این موضوع تشکر و پیشنهاد ایجاد یک دبیرخانه دائمی جهت پیگیری شکایات علیه رژیم صهیونیستی را در داخل ایران با استفاده از ظرفیتهای داخلی مطرح نمود. و مهمترین راهکار برای جلوگیری از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی این است که باید سرزمین فلسطین را از اشغال این رژیم رهاکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *