اخبار

بازی تکراری بزرگترین جاسوس دنیا / افشای ابعاد جدیدی از جاسوسی‌ آمریکا از آلمان

بازی تکراری بزرگترین جاسوس دنیا / افشای ابعاد جدیدی از جاسوسی‌ آمریکا از آلمان

منابع خبری آلمان در گزارشی از جاسوسی جاسوسان آمریکایی از وزارت دفاع این کشور پرده برداشتند و گفتند: حتی یک دهه پس از افشاگری جاسوسی گسترده آمریکا از متحدان اروپایی خود، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) همچنان با بهره گیری از تجهیزات الکترونیک از وزارت دفاع آلمان جاسوسی می‌کند.

به گزارش از راشاتودی، نشریه آلمانی دای زیت و شبکه تلویزیونی دولتی ای آر دی آلمان روز پنجشنبه فاش کردند که جاسوسان آمریکایی از وزارت دفاع این کشور جاسوسی و اطلاعات جمع آوری می‌کنند.

در ۶ ژوئن ۲۰۱۳ روزنامه گاردین شروع به انتشار یک سری اطلاعات افشا شده توسط یک افشاگر نامعلوم آمریکایی کرد که چند روز بعد مشخص شد این فرد یک تحلیلگر پیشین سازمان سیا و آژانس امنیت ملی به نام «ادوارد اسنودن» بوده‌ است.

اسنودن یک مخزن اسناد را به دو روزنامه‌نگار داد که شامل حدود ۲۰ هزار سند و مدرک بود که برخی از این اسناد بسیار بزرگ و مفصل بوده و برخی کوچک بوده‌اند.

نشریه دای زیت و شبکه تلویزیونی دولتی ای آر دی به نقل از اسناد جدید لو رفته از پنتاگون اعلام کردند که دستگاه‌های جاسوسی آمریکا مذاکرات و گفت وگوهای محرمانه مقامات نظامی آلمان و چین را شنود می‌کرده‌اند.

در این اسناد به دیدار و گفت وگوی مقامات نظامی آلمان با یک هیات چینی اشاره شده است که ماه فوریه در برلین صورت گرفته است.

این دو رسانه آلمانی تاکید دارند اسناد و مدارکشان موثق است هرچند که واشنگتن رسما آنها را تائید نکرده است.

بنابر اعلام این رسانه‌ها، دولت آلمان موضوع دیدار و گفت وگوی مقامات برلین و پکن را که در این اسناد به آنها اشاره شده است، به اطلاع سفارت آمریکا در برلین رسانده است.

موضوعی که مقامات برلین را بیش از پیش نگران کرده است، محتوای این مذاکرات نیست بلکه شیوه جاسوسی و شنود آمریکا می‌باشد.

عنوان “خیلی محرمانه” که روی اسناد لو رفته پنتاگون درج شده است حکایت از آن دارد که این اطلاعات از طریق تجهیزات شنود الکترونیک جمع آوری شده‌اند.

این بدان معناست که دستگاه‌های جاسوسی آمریکا ایمیل‌های وزارت دفاع آلمان را مورد بررسی و یا سامانه‌های رایانه‌ای این وزارتخانه را هک کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × هشت =