مناسبت ها

برگزاری نشست ” کیفرخواست علیه رژیم صهیونیستی”

مجمع جهانی صلح اسلامی و مجمع حقوقدانان بدون مرز در اقدامی مشترک در راستای اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع غزه نشستی با عنوان ” کیفر خواست علیه رژیم صهیونسیتی” در روز چهارشنبه 22 مردادماه با حضور تعدادی از حقوق دانان داخلی برگزار می نماید.

جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم بی ‏دفاع غزه، یکبار دیگر نگاه جامعه جهانی را متوجه بحرانی نمود که در چارچوب آن جنگ و کشتار تنها بخشی از جنایاتی محسوب می‏ شود که رژیم صهیونیستی علیه مردم اعمال می‏ کند. در واقع اقدامات جنایات کارانه رژیم صهیونیستی در جریان تجاوز اخیر به غزه را باید در ادامه سیاست اعمال فشار غیرانسانی و وحشیانه بر مردم تحت اشغال دانست که طی چند سال گذشته بر آنها تحمیل شده و عملاً غزه را به یک زندان بزرگ و غیرقابل زندگی تبدیل کرده است.این رژیم طی 5 هفته حملات نظامی، عملاً جنگی گسترده را علیه مردم غیر نظامی نوار غزه  و کرانه باختری آغاز نموده که طی آن انواع و اقسام جنایت‏ های ممکن را انجام داد. نتیجه این امر نیز در حدود  2000 شهید و 10000هزار مجروح و زخمی که تعداد گسترده‏ ای از زنان و کودکان بی‏گناه می‏ باشد که جرم آن‏ها مقابله با اشغالگری و تسلیم نشدن به زورگوی ی‏های رژیمی می‏ باشد که تا دندان مسلح است.

این نشست  با حضور تعدادی ازحقوقدانان برجسته داخلی به منظوراقدامات جنایات کارانه رژیم صهیونیستی درغزه ترتیب داده شده است  تا  ازنقطه نظرات حقوقدانان در تدوین کیفرخواست حقوقی علیه رژیم صهیونیستی استفاده شود.علاوه بر حقوق دانان داخلی برخی از حقوق دانان و وکلای بین المللی  نیز حمایت  خود را از تدوین چنین کیفرخواستی  به مجمع جهانی صلح اسلامی اعلام نموده اند تا اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و کشتار بی گناه زنان و کودکان بی دفاع در غزه  در نظام جهانی بی مجازات باقی نماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *