کنفرانس ها

بومی سازی مجامع بین المللی برای پیشبرد صلح عادلانه

حجت الاسلام والمسلمین سالار، معاون بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در هم اندیشی نخبگی پیشبرد صلح عادلانه ؛صلح اسلامی و تبیین آن برای مخاطبان را از کارهای ضروری دانست که باید از سوی مجمع دنبال شود.

حجت الاسلام والمسلمین سالار خاطر نشان کرد ما باید چهره رافت –مهربانی و رحمت اسلام و پیامبر گرانقدرمان را به جهان معرفی کنیم. چرا که تاکنون با وجود همه تلاشها و اقدامات انجام شده به قدر کفایت نتوانسته ایم با استفاده از ظرفیتهای موجود حقیقت اسلام و سیره نبوی را به دنیا و افکار عمومی بشناسانیم و هنوز در این زمینه جای کار بلکه ضرورت اقدام وجود دارد.
وی هتاکی و اهانتهایی که از سوی دشمنان، علیه اسلام و مقدسات مسلمانان و ساحت پاک و مقدس پیامبر اسلام(ص) صورت گرفته است را ناشی از عدم بیان و معرفی چهره نورانی ایشان به جامعه جهانی عنوان کرد و گفت:تولید محصولات فرهنگی ما از قبیل کتاب، فیلم و … پیرامون اسلام و شخصیت گرامی پیامبر اعظم(ص) در مقایسه با تولیدات دیگر کشورها در سطح پایین تری قرار دارد و این هجمه های فرهنگی و اهانت ها در کنار برنامه های دشمنان به دلیل کاستی های شناخت جوامع از آموزه های پیامبر اسلام است .
حجت الاسلام والمسلمین سالار در پایان خاطرنشان کرد:
بهره مندی از احادیث گرانبها و روایات و پیامهای ارزشمند انبیاء الهی در جهت تحقق و پیشبرد صلح عادلانه، بومی سازی مجامع بین المللی برای صلح و پشتیبانی از همایشها و کنفرانس هایی که با موضوع صلح برگزار می شود و شناسایی و عضوگیری از فعالان عرصه صلح در گوشه و کنار دنیا و تبیین مفهوم واقعی صلح با آموزه های اسلام معنی صلح عادلانه را از جمله مواردی دانست که مجمع جهانی صلح اسلامی باید در سال جدید بیشتر از پیش به آن بپردازد.
در ادامه این هم اندیشی تعدای از صاحب نظران، مسوولان و اندیشمندان کشور دیدگاه ها و راهکارهای خود را در پیشبرد توسعه گفتمان صلح عادلانه را بیان نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *