اخبار

تلاش‌های سیاسی لبنانی-فلسطینی برای برقراری ثبات در اردوگاه «عین‌الحلوه»

منابع لبنانی درباره آخرین وضعیت اردوگاه «عین‌الحلوه» در جنوب این کشور اعلام کردند که بعد از درگیری‌های شدید میان اعضای جنبش فتح و گروه‌های افراطی، برای دومین روز متوالی آرامش در این اردوگاه حاکم است.

خبرنگار النشره در صیدا اعلام کرد، درحالی که دو طرف درگیری متعهد به آتش‌بس هستند، امروز تلاش‌های سیاسی برای تکمیل کار کمیته تحقیق درباره درگیری‌های عین الحلوه، عقب‌نشینی عناصر مسلح از خیابان‌ها و ایجاد شرایط امن برای بازگشت آوارگان به منازل خود، در حال انجام است.

در پی درگیری‌های خونین اردوگاه عین‌الحلوه تعدادی از سفارتخانه‌ها از جمله کویت، عربستان ، آلمان و انگلیس در لبنان به اتباع خود درباره نزدیک شدن به محل درگیری هشدار داده و خواستار خروج آنها از لبنان شدند.

از ابتدای هفته قبل تا روز پنجشنبه اردوگاه «عین الحلوه» ویژه آوارگان فلسطینی که در منطقه صیدا در جنوب لبنان قرار دارد شاهد درگیری‌های خونین و مسلحانه بین گروه‌های افراطی با اعضای جنبش فتح بود که شماری کشته و زخمی برجای گذاشت. بعد از ترور «ابواشرف العرموشی» عضو ارشد جنبش فتح در روز یکشنبه، تنش در اردوگاه عین‌الحلوه بالا گرفت.

اردوگاه عین‌الحلوه که طبق آخرین آمار بیش از 63 هزار آواره فلسطینی را در خود جای داده به دلیل گستردگی و حجم بالای جمعیت و وجود تونل‌های زیرزمینی بسیار پیچیده و نامنظم، بستر مناسبی را برای استقرار و تجمع عناصر و گروه‌های سلفی فراهم کرده است؛ به گونه‌ای که کنترل آن از عهده ارتش لبنان خارج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک × = 1