اخبار

جنبش عمل اسلامی لبنان: پیروزی های مقاومت لکه ننگی برای دستگاه نظامی اسرائیل است

جنبش عمل اسلامی لبنان: پیروزی های مقاومت لکه ننگی برای دستگاه نظامی اسرائیل است

جنبش عمل اسلامی لبنان چهارشنبه شب و به مناسبت بیست و سومین سالروز پیروزی، آزادسازی و بیرون راندن رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان با صدور بیانیه ای تأکید کرد که مقاومت لکه ننگی برای دستگاه نظامی رژیم تل آویو است.

به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان «NNA»، این جنبش در بیانیه خود بر اهمیت انسجام و اتحاد داخلی لبنان و اقدام جدی برای تحکیم عرصه داخلی برای مقابله با چالش‌ها و توطئه‌ها علیه مقاومت در منطقه بویژه پس از پیروزی گروه های فلسطینی در نبرد اخیر «انتقام آزادگان» در نوار غزه، تأکید می‌کند.

در جریان جنگ پنج روزه غزه، ۳۳ شهروند فلسطینی از جمله ۶ نفر از فرماندهان سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی به شهادت رسیدند.

در این جنگ ۲ صهیونیست نیز کشته و ۷۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

جنبش عمل اسلامی لبنان تأکید کرد: نیاز مبرم به مثلت ارتش، ملت و مقاومت وجود دارد به ویژه آن که مزارع شبعا، تپه‌های کفر شوبا و بخشی از روستای الغجر همچنان توسط رژیم صهیونیستی اشغال شده است و وظیفه همه هست که برای آزادسازی کامل اراضی تلاش کنند.
جنبش عمل اسلامی لبنان همچنین تأکید کرد که پیروزی در جنگ غزه و مانور اخیر مقاومت در لبنان، توان مقاومت و آمادگی آن برای ورود به نبرد آینده برای شکست دشمن در تمامی زمینه‌ها را به اثبات رساند.

حزب الله روز یکشنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) و چند روز مانده به بیست و سومین سالگرد آزادسازی جنوب لبنان از دست نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی در جنوب لبنان رزمایش برگزار کرد.

این رزمایش در یکی از پادگان های حزب الله در جنوب لبنان نزدیک به منطقه ملیتا برگزار و در آن از گلوله های جنگی استفاده و موشک ها و خودروهای نظامی به نمایش گذاشته شد.

در این رزمایش، یگان های تخصصی از رسته های مختلف نظامی حزب الله لبنان حضور داشتند.

۲۵ ماه می سال ۲۰۰۰ رژیم صهیونیستی متحمل شکستی سخت در برابر مقاومت حزب‌الله لبنان و در نتیجه مجبور به عقب‌نشینی از جنوب لبنان شد که این روز به «عید مقاومت» در لبنان معروف شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × = 45