اخبار

حکیم: تروریسم و افراط گرایی به دین یا گروه خاصی مرتبط نیست

رئیس جریان حکمت ملی عراق ضمن تاکید بر ضرورت بازگشت مسیحیان عراقی به کشورشان به ستمهایی که داعش بر مسیحیان روا داشت اشاره کرد.

«عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق مجددا دعوت خود را برای بازگشت داوطلبانه مسیحیان عراقی اعلام کرد.

حکیم اعلام کرد: در جریان دیدار هیئتی از کلدانیان، به رایزنی درباره اوضاع مسیحیان در عراق پرداختیم به ویژه که مسیحیان بخش لاینفک جامعه عراق هستند. ما مجددا خواستار بازگشت داوطلبانه مسیحیان عراقی از کشورهای مختلف دنیا به کشورمان شدیم و بر ضرورت مشارکت همه در ساخت عراق و بازسازی آن تاکید کردیم.

وی با اشاره به ظلم تروریستها علیه مسیحیان گفت: تروریسم و افراط گرایی به دین یا گروه خاصی مرتبط نیست بلکه رفتار نادرست انسانی و برداشت نارواست.

حکیم تاکید کرد: وجود مسیحیان در عراق سبب سفر تاریخی پاپ به عراق شد.

موضع گیری حزب دموکرات درباره ریاست اتحادیه میهنی

عضو دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق تأکید کرد که موضوع ریاست اتحادیه میهنی کردستان با حکم شورای عالی قضائی عراق فیصله یافته است.

« فاضل میرانی» عضو دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان عراق، گفت شورای عالی قضائی عراق و کمیساریای عالی مستقل انتخابات درباره اختلافات بر سر ریاست حزب اتحادیه میهنی حکم را به نفع «بافل طالبانی» داده‌اند و او را رئیس حزب دانسته‌اند.

او گفت که حزب دموکرات با کسی تعامل می‌کند که طرف مذاکره‌اش است یعنی با رهبران جدید اتحادیه میهنی کردستان.

«فاضل میرانی» تأکید کرد که حزب دموکرات «هیچ کس را بر فرزندان جلال طالبانی» ترجیح نمی‌دهد و از اتحادیه میهنی خواست که آنچه را دخالت در امور داخلی خود می‌داند اعلام کند.

این در حالی است که اختلافات میان «لاهور شیخ جنگی»، رئیس اخراج شده از اتحادیه میهنی، با بافل طالبانی، رئیس کنونی حزب، اخیرا بار دیگر سوژه رسانه‌های کردی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − پنج =