مناسبت ها

داعش ناقض حقوق بشر وتهدیدی علیه صلح و امنیت بین الملل

اقدامات اخیر گروه تروریستی داعش درعراق، صلح منطقه و جهان را تهدید می کند؛این اقدامات تجاوزکارانه تهدید جدی برای خاورمیانه محسوب می شود. واضح است که غرب با کمک بعضی کشورهای خلیج فارس  این سازمانهای تررویستی را از طریق آموزش و کمک مالی حمایت می کند و هدف حامیان ازگروه تروریستی داعش تجزیه کشور عراق می باشد، برای جلوگیری از این کار بایستی تمام کشورهای عرب متحد و با این نقشه غرب مقابله کنند. باید براین نکته اذعان داشت که آنچه در عراق در جریان است جنگ بین شیعه و سنی نیست چرا که رهبران شیعه و سنی بارها وبارها داعش و جنایات اش را محکوم کرده اند. امریکا و رژیم صهیونیستی تلاش دارند اسلام را دینی افراطی و تکفیری معرفی کنند تا بتوانند به جنایات خود بر علیه مسلمین خصوصا در فلسطین ادامه بدهند. آنها فلسطینی ها را قتل عام می کنند و هیچکس اعتراض نمی کند. بنابراین، گروه تروریستی داعش تشکیل شده تا توجه جهانیان را از جنایاتی  که در جهان توسط غرب صورت می گیرد همچون جنایات صهیونیست ها بر علیه مردم فلسطین منحرف کنند.

اقدامات تجاوزکارانه گروه های تروریستی تکفیری و(داعش) در منطقه و جهان در حال گسترش است و می تواند تمام جهان را نابود کند. داعش در عراق فجایع انسانی بسیاری را به بار آورده است. این گروه تروریستی  زنان، کودکان و مردان غیر نظامی را مورد حملات بی شمار قرار داده، تعدای از آنان را ربوده و تعدادی را نیز کشته است. آنان قوانین سختگیرانه ای را تحمیل کرده اند که مخالف حقوق و کرامت و آزادی انسانی است. گروه داعش در سوریه و عراق تعداد زیادی از زنان را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده اند. آنان تحت عنوان جهاد نکاح یا جهاد جنسی زنان را مجبور می کنند که نیازهای جنسی مردان مسلح داعش را براورده کنند و دختران صغیر را مجبور به ازدواج با آنان می کنند. افراد داعش همچنین جنایات وحشتناکی بر علیه زنان از جمله قتل، قطع عضو و به دار آویختن آنان مرتکب شده اند. این جنایات نوعی پاکسازی نژادی است. داعش خروج زنان بدون حضور مردان بجز در موارد اضطراری را ممنوع کرده است. فروش لباس های مدرن زنانه را ممنوع کرده و آرایشگاهای زنانه را تحت عنوان کفر آمیز بودن آنها تعطیل کرده است.
داعش هیچ رحمی به زنان، کودکان، سالخوردگان و معلولین نمی کند. آنها خدا را نمی شناسند، با آموزه های اسلامی مبنی بر مدارا بیگانه اند، اعمال و افکار سیاه آنان محکوم است و هر فردی را منزجر می کند. ما نگرانیم که تروریست های داعش دست به جنایات وحشتناک تری خصوصا بر علیه زنان و کودکان بزنند.
در پایان من از مردم عراق و سوریه می خواهم که برعلیه حملات تروریستی داعش متحد شوند زیرا این حرکت ضد اسلامی یک تهدید جدی برعلیه صلح و امنیت بین الملل در منطقه و تمامی فرقه هاست .همچنین کشورهای جهان اسلام باید بر علیه این گروه تروریستی در منطقه یکصدا و اقدامات این جنایت کاران را محکوم وخنثی سازند.

نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *