کنفرانس ها

دومین اجلاس بین‏ المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص)برگزار می شود

مجمع جهانی صلح اسلامی در راستای برگزاری «اجلاس بین‏ المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص)» در سال 93، عصر روز شنبه مورخ 93/3/3 جلسه هم‏ اندیشی مدیران و صاحبنظران نهادهای داخلی و نخبگان به منظور فراهم کردن زمینه‏ های هم‏ افزائی فکری و ایده ‏پردازی در این زمینه، را برگزار نمود.
از آنجا که احیای تمدن نوین اسلامی نیازمند شناخت عمیق و تخصصی از سیره اهل بیت(ع) است و قدرت نرم دینی از جمله عناصر مهم در این زمینه خواهد بود؛ لذا با توجه به راهبردهای غرب دائر بر اسلام هراسی و شیعه هراسی که با ابهام سازی پیرامون شخصیت و عملکرد پیامبر اسلام همراه بوده است تبیین شخصیت و سیره پیامبر(ص) یکی از اقدامات ضروری به منظور پاسخگویی به شبهات و ارائه تصویری صحیح از رفتار و عملکرد ایشان برای افکار عمومی و نسل حاضر است.
مجمع جهانی صلح اسلامی در پرتو دستاوردهای موفق اجلاس مقدماتی اجلاس بین‏ المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص) نشست نخبگی با حضور نخبگان و اندیشمندان داخلی از جمله خانم دکتر کرمانی ، دکتر حسینی، دکتر سعید رضا عاملی ، دکتر عباسعلی کدخدایی، خانم دکتر لاله افتخاری، دکتر فواد ایزدی، دکتر سلیمانپور، دکتر خندق آبادی و جمع دیگری از نخبگان برگزار کرد.
درابتدای این نشست دکتر عامری دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن بیان سابقه اجلاس و اقدامات موثری که در این خصوص انجام شده ، گفت: «سال گذشته برای پاسخ گویی به یک مسئله مهم و برای داشتن الگوی دیپلماسی اسلامی موفق شدیم، اولین اجلاس برای تبیین موضوع یعنی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) برگزار کنیم و این دغدغه از آن جا نشات می گرفت که ما با الگوهای متفاوتی در این حوزه رو به رو بودیم و هستیم. اما به دیپلماسی اسلامی کمتر نگاه شده است.
در ادامه این نشست خانم دکتر کرمانی دبیر کمیته علمی اجلاس گزارشی از نحوه فعالیت کمیته علمی اجلاس و دست آوردهای آن ارائه کرد؛ وی ضمن اشاره به فراخوان مقالات اجلاس و دریافت مقالات متعدد از داخل و خارج از کشور،بر این نکته اذعان داشت که قبل از برگزاری اجلاس کتاب مقالات منتخب، به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی منتشر خواهد شد.
نخبگان حاضر در این نشست  نظرات و پیشنهادات علمی و اجرایی خود را در راستای برگزاری دومین اجلاس بین المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص) را ارائه نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *