کنفرانس ها

دکتر عامری:رژیم صهیونیستی بایدپاسخگوی به مخاطره انداختن صلح در جهان باشد

هم اندیشی ” کیفر خواست علیه رژیم صهیونیستی” با حضور جمعی از حقوقدانان برجسته کشور از جمله  سر کار خانم دکتر امین زاده ، دکتر عامری ،دکتر کدخدایی ، دکتر موسوی، دکتر حبیب زاده ،دکترمومنی راد ،دکتر فضایلی ،دکتر شریعت باقری و… در سالن ایوان تفکر مجمع جهانی صلح اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر داود عامری دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی ضمن بررسی ابعاد حقوقی در اندیشه های امام خمینی (ره)و امام خامنه ای( مدظله)  آرمان فلسطین را  یک نگاه اسلامی و همچنین نگاه جهانی می داند زیرا فلسطین مانند نخ تسبیحی بوده که تمامی زمینه های انسجام اسلامی را فراهم می کند. ایشان بر این امر تاکید کردند که حوادث و جنایاتی که در غزه اتفاق افتاده است را نباید در جهان به فراموشی سپرد و جنایات  رژیم صهیونیستی در فلسطین و غزه را باید محکوم کرد.
وی بر این نکته تاکید کرد که یک اتفاق بزرگ در دنیا در حال شکل گیری بود و آن ایجاد یک جبهه واحد برای مقابله با رژیم صهیونیستی  واین علامت بسیار خطرناکی برای دنیای غرب  بود.همچنین گمانه زنی های غلط رژیم صهیونیستی در روزهایی که افکار عمومی عملا متوجه گروه تروریستی داعش در عراق بود و هیچ کس توجهی به سرزمین اشغالی ندارد و می تواند از این قضیه برای بهره برداری برای تضعیف جبهه مقاومت استفاده نماید.
در جریان جنگ علیه مردم غزه همه معیارهای مورد پذیرش جهانی شکسته شد و به رغم تلاش های جدی رژیم صهیونیستی برای محدودیت خبری بخش هایی از اخبار و تصاویر منتشر شد و افکار عمومی پاسخ مناسبی به این جنایات داد و حتی حامیان رژیم صهیونیستی مجبور شدند هرچند صوری، حرف هایی بزنند تا هزینه ها را به این شکل برای خود کم کنند.
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی اضافه کرد: این اقدام ها کافی نیست و جای یک اقدام حقوقی مناسب در این زمینه خالی است.
وی با تاکید بر اینکه جوامع مختلف باید به سمت اعلام دعوی علیه رژیم صهیونیستی حرکت کنند، گفت: اگر دادگاه صالحه ای پیدا شود باید این مساله را پیگیری کنیم و حکمی علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن صادر شود.
دکتر داود عامری در ادامه این نشست، از حقوقدانان کشور خواست ابعاد حقوقی این موضوع بررسی شود تا سند مناسبی در این زمینه تدوین شود و بررسی کنیم که چگونه می شود در قالب یک پرونده حقوقی این مساله را پیگیری کنیم. افکار عمومی در دنیا در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی بسیار ملتهب شده و تظاهرات و اعتراض های  بسیاری را درسطح جهانی انجام دادند، همچنین دکترعامری از برگزاری نشست مشترک با نخبگان و حقوقدانان خارجی طی روزهای آینده در تهران خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *