کنفرانس ها

رسانه ها مهم ترین ابزار در قدرت نرم و دیپلماسی هستند

دکتر علی اکبر وزیرامورخارجه در مراسم افتتاحیه اجلاس بین المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم گفت:ما نیازمند آن هستیم که نسبت به مسائل دیپلماسی با هوشمندی تمام رفتار کرده و از ابزار ر سانه ها به عنوان عنصری نرم که در این خصوص بسیار مهم و حیاتی است، بهره مند شویم.

علی اکبر صالحی اظهار داشت: عرب ها کلامی دارند مبنی بر اینکه “اگر کلام کلام لین و نرمی باشد، می تواند دلیل و برهان قوی را نیز کنار بگذارد.” لذا در قرآن کریم بر لحن لین به حضرت موسی (ع) تاکید می کنند.

وی افزود: یک مسلمان و مومن واقعی ضمن اینکه یک انسان هوشمند و هوشیار است، همواره در درون خودش حزن واندوه را نگه می دارد و لبخند بر لب دارد. اینها ابزارهایی است که در سیره نبوی وجوددارد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر “جذب حداکثری و دفع حداقلی” تصریح کرد: اساس سیره نبوی در دعوت مردم به دین خدا بسیار مهم است. خداوند به پیامبر(ص) فرمود اگر رفتار تو ملین و نرم نبود، مطمئنا از تو دور میشدند.

صالحی تاکید کرد: ما نیازمند آن هستیم که نسبت به مسائل دیپلماسی با هوشمندی تمام رفتار کرده و از ابزار ر سانه ها به عنوان عنصری نرم که در این خصوص بسیار مهم و حیاتی است، بهره مند شویم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رسانه های بین المللی که اکنون صدا وسیما در اختیار دارد، توانسته است صدای جمهوری اسلامی را به همه جهان رسانده و در این راستا موفق باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *