کنفرانس ها

رونمایی از کتاب دیپلماسی صلح عادلانه در سیره پیامبر اعظم(ص)

کتاب دیپلماسی صلح عادلانه در سیره پیامبر اعظم(ص) نوشته دکتر ظفر بنگاش، محقق مسلمان و مدیر مؤسسه اندیشه اسلامی معاصر در تورنتو کانادا همزمان با برگزاری اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص) رونمایی شد.

 

این کتاب در سال 2011 توسط انتشارات دانشگاه کمبریج با عنوان «نمودهای قدرت در سیره پیامبر اکرم(ص)» به چاپ رسیده و در بسیاری از نقاط مهم فرهنگی جهان توزیع شده است. ترجمه این کتاب را اکبر بتوئی بر عهده داشته و کتاب در هفت فصل به رشته تحریر در آمده است.مهاجرت مسلمانان به حبشه؛ اولین سفیران و کارگزاران دیپلماسی پیامبر اکرم(ص)، پیمان های عقبه: اهمیت و نمودهای دیپلماسی و قدرت نرم نبوی، پیمان مدینه؛ تعیین چارچوب‌های حقوقی و سیاسی حکومت اسلامی، پیمان با قبایل خارج از مدینه؛ توسعه قلمرو دولت اسلامی، پیمان حدیبیه؛ فتح المبین، نامه حکام، سلاطین و فرمانداران خارج از جزیره العرب، حجه الوداع پیامبر(ص) و خطبه وداع در عرفات، سر فصل عناوین این کتاب است.

اجلاس بین‌المللی دیپلماسی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم(ص) با حضور 600 میهمان داخلی و خارجی هم اکنون در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *