اخبار

سازمان ملل خواستار خویشتنداری همه طرفها در فلسطین شد

سخنگوی سازمان ملل در پی  جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین و پاسخ نیروهای مقاومت خواستار خویشتنداری همه طرف ها شد.

استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: سازمان ملل شلیک راکت های متعددی که امروز از لبنان به شمال اسرائیل را محکوم می کند و از همه طرف ها می خواهیم از انجام هرگونه اقدام یکجانبه که می تواند باعث تشدید تنش ها شود خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری «شهاب» فلسطین، دهها تن از اشغالگران شهرک نشین در سرزمین های فلسطینی، امروز بار دیگر در زیر چتر حمایتی نیروهای امنیتی اسرائیل وارد بخش های مختلف مسجد الاقصی شدند.

این تهاجم در اولین روز تعطیلات عید یهودیان موسوم به “عید فصح” انجام می شود که در آن شهرک نشینان با حفاظت شدید توسط نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر، برنامه ها و آیین های تحریک آمیز و عبادات تلمودی را در داخل مسجد الاقصی به انجام می رسانند.

شب گذشته نیز مسجد الاقصی شاهد هجوم صهیونیست ها و تخلیه کردن صحن های این مسجد از نمازگزاران مسلمان و حمله و تعرض وحشیانه به اعتکاف کنندگان رمضانی و بیرون کردن آنها از مسجد بود.

نیروهای مقاومت فلسطین صبح امروز و شب گذشته در پاسخ به حملات تجاوزکارانه روزهای اخیر رژیم صهیونیستی و نیز حمله به مسجد الاقصی، طی سه‌شنبه شب و صبح چهارشنبه، شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف مرز نوار غزه را با موشک هدف قرار دادند.

بعد از ظهر امروز ده‌ها موشک از خاک لبنان شهرک‌ها و شهرهای مرزی در شمال و غرب جلیل را شمال فلسطین اشغالی مورد هدف قرار دادند. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که شلیک موشک از خاک لبنان به شهرک‌های این رژیم در شمال فلسطین اشغالی را رصد کرده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که آژیرهای خطر در شهرک‌های «شلومی» و «نهاریا» و چند شهرک دیگر در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده‌اند. همچنین منابع عبری اعلام کردند که رژیم اشغالگر ساحل «نهاریا» را تخلیه کرده و از شهرک‌نشینان ساکن مناطق نزدیک به مرزهای لبنان خواسته است که به پناهگاه‌ها بروند.

در همین حال، سایت صهیونیستی «ماکو» اعلام کرد که شهرک‌های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی با موج حمله موشکی بی‌سابقه‌ای مواجه هستند.

برخی منابع نیز گزارش دادند که این حمله موشکی بزرگ ترین حمله موشکی به اراضی اشغالی از سال ۲۰۰۶ تا کنون است. «هلیل بیتون روزین» خبرنگار صهیونیست نیز در این باره اعلام کرد که حدود ۱۰۰ موشک در عرض ۱۰ دقیقه شلیک شده است و چند صهیونیست نیز مجروح شده‌اند.

از سوی دیگر، خبرنگار المنار نیز از حمله راکتی رژیم صهیونیستی به اطراف شهرک «القلیله» در نزدیکی شهر «صور» در جنوب لبنان خبر داد و گفت: ارتش رژیم صهیونیستی حدود ۱۵ راکت را در پاسخ به حمله به شمال فلسطین اشغالی به اطراف شهرک القلیله شلیک کرده است.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» هم از بسته شدن حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی به دلیل حملات موشکی از خاک لبنان به این منطقه خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + دو =