اخبار

سازمان ملل: یک سوم جمعیت سودان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

سازمان ملل: یک سوم جمعیت سودان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

تهران- ایرنا- «مارتین گریفیتس» هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل متحد دوشنبه شب گفت که ۱۶ میلیون نفر یعنی یک سوم جمعیت سودان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

به گزارش ایرنا از الجزیره، گریفیتس افزود: جنگ در سودان باید متوقف شود و کمک‌های بشردوستانه باید به دست همه کسانی که به آن نیاز دارند، برسد.

وی گفت: درگیری‌ها در سودان، آژانس‌های سازمان ملل و شرکای بشردوستانه آن‌ها را مجبور می‌کند که بسیاری از برنامه‌ها را در سراسر این کشور متوقف کنند.

هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل متحد اضافه کرد: بیمارستان‌ها و زیرساخت‌های اولیه آب و برق در سودان باید محافظت شوند.

گریفیتس همچنین گفت که کشته شدن سه نفر از فعالان در زمینه کمک‌های بشردوستانه در سودان او را هراسانده است.

«فولکر پرتس» نماینده سازمان ملل متحد در سودان دوشنبه شب گفت که در درگیری‌های سه روز گذشته بین نیروهای ارتش و شبه نظامیان حمایت سریع در این کشور، ۱۸۰ نفر کشته و ۱۸۰۰ نفر زخمی شدند.

درگیری‌های مسلحانه در سودان از صبح روز شنبه میان نیروهای ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع بر سرقدرت آغاز شده و میانجیگری‌های بین‌المللی برای پایان دادن به آن و نشستن طرف‌های درگیر بر سر میز گفت‌ وگوها تاکنون ثمری نداشته است.

پیش تر به دنبال تداوم درگیری‌های مسلحانه و خشونت آمیز میان ارتش و نیروهای پشتیبانی سریع سودان برای سومین روز متوالی، وزارت خارجه این کشور از شکست میانجیگری‌های بین‌المللی و داخلی برای آرام کردن اوضاع خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 6 = دو