اخبار

سیاستمدار مغربی: سازش با اسرائیل امنیت بهداشتی مغرب را هم به خطر انداخته است

سیاستمدار مغربی: سازش با اسرائیل امنیت بهداشتی مغرب را هم به خطر انداخته است

یکی از رهبران سیاسی جریان‌های چپ مغرب اعلام کرد، ادامه رخنه اسرائیل در مغرب باعث شده است تا امنیت بهداشتی مغربی‌ها هم به خطر بیافتد.

نبیله منیب از رهبران سیاسی جریان چپ گرای مغرب و دبیر کل حزب سوسیالیست متحد مغرب اعلام کرد، بعد از سازش با اسرائیل و ورود شرکت‌های اسرائیلی به پروژه‌های بهداشتی در مغرب، امنیت بهداشتی مردم مغرب هم به خطر افتاده است.

منیب در سخنانی که در سومین نشست شورای جبهه مغرب برای حمایت از فلسطین و مخالفت با سازش امروز یکشنبه برگزار و شماری از رسانه‌های مغربی آن را بازتاب دادند، اعلام کرد: سازش با رژیم صهیونیستی از چند دهه پیش از طریق همکاری با سرویس اطلاعات موساد و با هدف انتقال یهودیان مغرب به فلسطین جهت اشغال این سرزمین و بسط عقاید صهیونیستی در آن آغاز شده بود امروز به سوء استفاده از بخش‌های حیاتی مغرب مانند قبضه کردن بخش گاز کشف شده در کشور توسط شرکت‌های اسرائیلی رسیده است به نحوی که در حال حاضر هفتاد و پنج درصد از این پروژه در اختیار شرکت‌های اسرائیلی بوده و فردا نیز مراکز شیرین سازی آب دریا نیز تحت کنترل و نظارت رژیم صهیونیستی قرار خواهند گرفت.

این سیاستمدار مغربی در ادامه گفت: ما اکنون نگران آن هستیم که امنیت بهداشتی تمام مغربی‌ها هم به خطر بیافتد.

منیب که نماینده پارلمان کشورش هم هست، موضع خود را در مخالفت با سازش با اسرائیل تجدید کرده و اعلام کرد، سازش امروز به تمامی نواحی و سطوح از جمله بخش آموزشی هم رخنه پیدا کرده و کار به جعل حقایق تاریخی در کتاب‌های درسی مربوط به فرهنگ یهودی رسیده تا جامعه یهودی در آن دارای اولویت معرفی شود.

وی افزود: سازش با اسرائیل یک خیانت بزرگ برای حال و آینده هر یک از احاد ملل عربی و مغربی است و صرفا برای شرایط داخلی مغرب خطر ساز نیست بلکه امنیت خارجی آن را هم تحت الشعاع خود قرار داده و ما را به سوی درگیری و جنگ با برادران الجزایری مان سوق می‌دهد.

به گفته این سیاستمدار مغربی: مسئله فلسطین همچنان در راس مسایل عادلانه‌ای باقی خواهد ماند که نیازمند بیداری و حمایت است و باید در این چارچوب تمامی اشکال سازش هم رد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = ده