اخبار

شورای امنیت بر اهمیت پیشرفت مذاکرات صلح یمن تاکید کرد

شورای امنیت در پایان جلسه ویژه بحران یمن بیانیه پایانی صادر و بر اهمیت پیشرفت سریع و چشمگیر در مذاکرات جاری پیرامون صلح یمن تاکید کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این شورا در بیانیه خود از حمایت مستمر عربستان و عمان از تلاش‌های میانجیگری سازمان ملل قدردانی کرد.

اعضای شورا ضمن تاکید بر اهمیت پیشرفت سریع و چشمگیر در مذاکرات جاری پیرامون صلح در یمن، حمایت کامل خود را از روند صلح براساس اصول مورد توافق اعلام کردند که تحت رهبری سازمان ملل در جریان است.

اعضا بر لزوم حفظ آرامش موجود که با اجرای بندهای آتش‌بس سازمان ملل برقرار شده است و حدود یک سال پیش منقضی شده است و نیز بر لزوم تضمین وصول کمک‌های انسانی بدون هیچ گونه مانعی به دست نیازمندان و تامین امنیت عاملان در حوزه انسانی تاکید کردند.

پیش از این مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن با ارسال پیامی به کشورهای عضو ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان تهدید کرد که این کشورها نیاز دارند قدرت موشکی جنبش انصارالله را بسنجند.

در این رابطه المشاط در سخنرانی خود در استان حدیده گفت، قدرت موشکی یمن قادر است هر هدفی را در هر شهری از کشورهای متجاوز آن هم از هر نقطه ای از یمن نشانه بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = دو