مناسبت ها

ضرورت بکار گیری تدابیر و سازوکارهای حقوقی در متوقف کردن جنایات رژیم صهیونیستی

دکتر داود عامری، دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی طی نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد ، اقدامات گسترده نظامی و تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه غزه را ناقض اصول و موازین حقوق بشر و بشردوستانه دانست و آن را تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت منطقه ای تلقی نمود.
در بخشی از نامه خطاب به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: با توجه به اقدامات جنابعالی به ویژه در نشست فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد، درخواست مجدد از شورا برای اقدام فوری ضروری خواهد بود. با درنظر گرفتن اختیارات جنابعالی به عنوان دبیرکل ملل متحد و در صورت ناتوانی شورا در اتخاذ اقدام موثر، تقاضا دارد بر مبنای قطعنامه «اتحاد برای صلح»، مراتب توجه مجمع عمومی به منظور اتخاذ تصمیم مناسب در این زمینه و تضمین صلح و امنیت بین المللی جلب گردد.
مجمع جهانی صلح اسلامی با درنظر گرفتن مسئولیت همگانی و با تاکید بر لزوم امعان نظر جدی سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین المللی مربوط و همچنین مسئولیت همه دولتها و دیگر اعضای جامعه بین المللی در تضمین صلح و عدالت به ویژه حق تعیین سرنوشت ملتها در مقابله با جنگ تجاوزکارانه و همچنین تعقیب و مجازات جنایتکاران جنگی، انتظار دارد که ضمن تقویت تلاشهای حرفه ای دبیرکل ملل، تدابیر و سازوکارهای حقوقی و قضائی بین المللی نیز در راستای متوقف کردن جنایات رژیم صهیونیستی بکارگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *