کنفرانس ها

نخبگان ائتلاف جهانی علیه تروریسم حمله به سوریه را برخلاف منشور سازمان ملل تلقی نمودند

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی بیش از 100 نفر از نخبگان جهان عضو دبیرخانه ائتلاف جهانی علیه تروریسم، اقدام مداخله نظامی امریکا علیه تروریسم در کشور سوریه را با استناد به قطعنامه 3314 سازمان ملل، خلاف منشور ملل متحد و بعنوان تجاوز تلقی نمودند متن این بیانیه بدین شرح است:

تعیین سازوکارها و ارکان اداره امور عمومی در هر کشور، امری داخلی و تابع تصمیم و رای ملت آن است و از این رو، مطابق با اصول عرفی و موازین عام بین المللی، هرگونه مداخله خارجی مستقیم یا غیرمستقیم در این امور ممنوع است. مجمع عمومی سازمان ملل در ماده یک قطعنامه 3314 در خصوص تعریف تجاوز، هرگونه اقدام نظامی یک کشور علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی یک کشور مستقل دیگر برخلاف منشور ملل متحد را تجاوز تلقی نموده است.
با درنظر گرفتن شرایط حساس منطقه خاورمیانه، گزینه نظامی روشی مناسب برای حل بحران سوریه نیست و حل نهائی این بحران در گرو کاربست مجاری سیاسی و مسالمت آمیز و بر اساس خواست مردم این کشور خواهد بود. از این رو، مداخله نظامی خارجی در سوریه نه تنها اقدامی معقول و به نفع این ملت و جامعه جهانی نیست بلکه موجد تشدید بی ثباتی در منطقه و جهان خواهد شد.
اعضای دائمی دبیر خانه ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه، خواستار ائتلاف جهانی ضدجنگ و واداشتن امریکا به توقف تهدید مداخله نظامی علیه سوریه  که با کشتار غیرنظامیان و تضعیف مبانی و بنیه های صلح در این کشور بر مبنای خواست مردم خواهد انجامید، می باشد.

دبیرخانه دائمی ائتلاف جهانی برای صلح عادلانه
تاریخ ارسال نامه به نخبگان: 31 اوت 2013

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *