کنفرانس ها

“نرمش قهرمانانه” زمینه ساز صلح و امنیت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش “صلح عادلانه در نظام جهانی ” که صبح امروز در مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه بر گزار شد، گفت:با نرمش قهرمانانه ی که با اقتدار است باید به صلح و امنیت جهانی رسید.
به گزارش مجمع جهانی صلح اسلامی، لاله افتخاری صبح امروز در همایش “صلح عادلانه در نظام جهانی ” سخنانش را با موضوع نقش تشکل های مردم نهاد در گسترش صلح جهانی ارایه کرد.
وی اظهار داشت: اسلام چنانچه از نامش پیداست، دین صلح است و تنها  در جایی که در جهان علیه صلح بر می خیزند، دستور به قیام می دهد.نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دعوت به حل اختلاف و صلح در جوامع اسلامی نشانگر این است که اسلام دین صلح بوده و با فطرت انسانی همخوانی دارد.
افتخاری با اشاره به عبارت “نرمش قهرمانه” در سخنان مقام معظم رهبری مطرح شده بود، تأکید کرد با این “نرمش قهرمانانه” که همراه با اقتدار است، باید به صلح و امنیت در جهان رسید.
وی تشکل های مردم نهاد را یکی از ابزارهای رسیدن به اهداف تعریف شده در صلح دانست و خاظر نشان کرد: مجمع جهانی صلح اسلامی از پنج سال گذشته تا کنون در همین راستا حرکتش را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *