اخبار

هشدار درباره افزایش شمار نظامیان آمریکایی در عراق

هشدار درباره افزایش شمار نظامیان آمریکایی در عراق

یک گروه عراقی خطاب به «السودانی» نخست وزیر این کشور اعلام کرد که از افزایش شمار نیروهای آمریکایی در عراق و اطرافش آگاه باشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک گروه عراقی درباره افزایش نظامیان آمریکایی در این کشور هشدار داد.

گروهی با نام «اصحاب کهف عراق» از دولت این کشور خواست متوجه افزایش شمار نظامیان آمریکایی در این کشور و اطراف آن باشد.

به گزارش المیادین، این گروه اعلام کرد که نیروهای وابسته به اداره اطلاعات آمریکا این روزها به شکل متوالی از حریم هوایی عراق استفاده می‌کنند. هدف استفاده زیاد پرسنل اطلاعاتی آمریکا از حریم هوایی عراق، انتقال نیرو و تجهیزات فنی از پایگاه «الجهراء» کویت به پایگاه «ویکتوری» در فرودگاه بغداد است. از این رو دولت السودانی باید نسبت به افزایش شمار نیروهای آمریکایی در عراق و اطراف آن آگاه باشد.

این گروه عراقی اعلام کرد: دولت همچنین باید نسبت به طرحی که آمریکا به ویژه در این دوره تدارک دیده است، آگاه باشد و این طرح کمک به رژیم صهیونیستی موقت و افزایش پشتیبانی لجستیک از طریق حریم هوایی عراق است.

المیادین در ادامه گزارش خود آورده است: شمار نظامیان آمریکایی در عراق بالغ بر 2500 نظامی است که در مناطق مختلف به ویژه مراکز نظامی در بغداد و شمال این کشور مستقرند.

بغداد و واشنگتن در جولای 2021 درباره خروج همه نظامیان رزمی از عراق توافق کردند و طرفین همچنین توافق کردند که روابط امنیتی میان دو کشور مشورتی و آموزشی و همکاری اطلاعاتی باشد و نیروهای رزمی آمریکا در عراق نباشد.

چندی قبل هم هیئت هماهنگی مقاومت عراق در یک بیانیه اعلام کرده بود که جدیتی از سوی آمریکا برای تن دادن به خواسته های ملت عراق و مصوبه پارلمان درباره خروج نظامیان این کشور وجود ندارد و دولت شرور بر ادامه نیروهای در پایگاه‌هایش در عراق اصرار دارد اما رویای آمریکا درباره آسودگی خاطر نظامیان اشغالگرش محقق نخواهد شد و پایگاه‌های آن در امنیت نخواهد بود و این نیروها مجبور به خروج مذبوحانه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 9 = چهارده