مناسبت ها

پیشنهاد ایران برای روز جهانی صلح ؛اعتدال و احترام به ارزش های ملت های جهان

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: اعتدال و میانه روی و دوری از افراطی گری و نژاد پرستی اصلی ترین پیشنهاد برای تحقق شعار امسال سازمان ملل به حساب می آید.

مرضیه افخم در گفتگو با خبرنگار ” مجمع جهانی صلح اسلامی ” در خصوص تحقق شعارامسال سازمان ملل مبنی بر “حق ملت ها بر صلح” اظهار کرد: دوری از افراطی گری و نژاد پرستی و در عین حال میانه روی احترام به ارزش های ملت های جهان ،اصلی ترین پیشنهاد ایران برای تحقق این شعار می باشد.
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در شرایط فعلی که گروه های تروریستی با حمایت برخی از قدرت های جهانی انواع و اقسام جنایات را مرتکب می شوند و یا رژیم صهیونیستی در غزه دست به یک کشتار عظیم می زند نیاز به میانه روی و دوری از افراطی گری بیش از گذشته احساس می شود.
سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان مجمع عمومی سازمان ملل را بهترین فرصت برای مقابله پدیده گفتمان افراطی گری دانست و خاطرنشان کرد: سازمان ملل متحد به عنوان مهم ترین نهاد بین المللی در جهان با توجه به ابزارهایی که در اختیار دارد در مجمع عمومی می تواند بهترین نوع برخورد را با گفتمان تندروی برقرار سازد.
افخم در پایان هدف انقلاب اسلامی ایران را در طول 35 سال اخیر در وهله اول صلح برای تمامی ملت های جهان دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران همواره از صلح و ثبات برای ملت های دنیا حمایت و پشتیبانی کرده و به دنبال حمایت از مظلومین در سراسر جهان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *