شهید حاج قاسم سلیمانی نماد مکتب جهاد و ایثار در جهان است

حسین دیرانی  نویسنده  و پژوهشگر سیدنی استرالیا در  مصاحبه اختصاصی در راستای برگزاری کنفرانس مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی گفت:شهید حاج قاسم سلیمانی نماد مکتب جهاد و ایثار و جانفشانی و فداکاری در راه خدا در تمامی ابعاد آن است. او همچنین نماد مکتب اخلاق و تفقه در دین است . هر یک از عناوین یاد شده خود نیازمند نوشتن یک کتاب جدگانه است تا بتوانیم به بخش اندکی از راز وجود او دست یابیم .
هر نویسنده و یا پژوهشگری به هر سطحی از علم و معرفت و فرهنگ دست یافته باشد باز هم از درک رازی از رازهای شخصیت هدایت گر و جهادگر و معنوی او باز می ماند که دل های جهادگران و تمامی انسان های شرافتمند در کشورهای عربی و اسلامی و تمامی جهان را مجذوب خود کرد. او این همه عشق و علاقه مردم را توانست به دست آورد زیرا او سرباز و بنده مخلص خداوند متعال بود و هر جا که لازم بود حضور بهم می رساند انگار فرشته ای بود که خداوند به او دستور داده بود تا به فرمانش حرکت کند و به یاری اسلام ناب محمدی و مردم مظلوم محروم مستضعف بشتابد.
وی ادامه داد :جهان غرب با استفاده از تمامی رسانه های گروهی و فرهنگی فریبکار پلید خود در صدد شیطانی نشان دادن چهره اسلام است و حرکت به سوی جهاد و کسب آگاهی و بصیرت در زندگی امت مسلمان را به عنوان تروریسم و تجاوزگری نشان می دهد در حالی که واقعیت آن است که جهاد اصیل امت مسلمان در قرن گذشته و قرن کنونی یک حرکت آزادیبخش و دفاع مقدس و مقابله با اقدامات تجاوزکارانه و دور کردن توطئه ها از این امت مظلوم است.
این محقق گفت: اما حرکت های تکفیری تروریستی از تشکیلات تروریستی داعش گرفته تا تمامی جنبش های تکفیری در واقع بخشی از توطئه های پلید صهیونیستی و غربی علیه اسلام به شمار می رود و ثابت شده که محصول سازمان اطلاعات آمریکا و صهیونیسم است تا از آن به عنوان سد مستحکمی در برابر جهاد دفاعی در راه حمایت از مقدسات و ملت ها و ثروت هایمان در جهان اسلام و عرب بکار ببرند.
وقتی طرح های استعماری و توسعه طلبانه آنها در منطقه با شکست مواجه شد و سدهای نفوذناپذیرشان توسط محور مقاومت در هم شکسته شد که جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب و بسیج مردمی مقدس عراق و سوریه به عنوان نماد جهان عرب و اسلام و انصارالله و ملت خستگی ناپذیر یمن و حومه جنوبی بیروت به عنوان نماد عزت و افتخار و پیروزی و کرامت و فلسطین استوار مقاوم به عنوان نماد عینی آن به شمار می روند.
وی در پایان گفت: هیچ یک از مشاوران ترامپ به او یادآور نشد که تاریخ مسلمانان سرشار از جانفشانی و ایثار و شهادت است . خون امام حسین علیه اسلام در کربلا بر شمشیر پیروز شد و به حاکمیت خاندان بنی امیه پایان داد. خون شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس نیز بر شمشیر ظلم و ستم و یاغی گری و تجاوزگری و تروریسم صهیونیستی پیروز خواهد شد و به حضور نظامی آمریکا به همراه دست پرورده اش رژیم صهیونیستی در منطقه پایان خواهد داد .
اندکی صبر نزدیک است . فرهنگ شهادت به معنای دوست داشتن زندگی است و به معنای دوست داشتن مرگ و نیستی نیست . وقتی شهید سلیمانی در راه نجات امت مسلمان پا پیش گذاشت تا گرفتار استکبار جهانی نشود و بدین ترتیب امتی را نجات داد.        

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید