بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی عید سعید فطر

فطر عید لبخند خدا بر انسان های مومن، عید عبور از رمضان انسان‌ساز و رسیدن به بهار فطرت و انسانیت است. عید فطر یکی از اعیاد بزرگ و مشترک بین همه مسلمانان جهان است که در آن بعد از یک ماه خشوع و خضوع و تلاش برای پیمودن پله های عبودیت به منزلگاه شادمانه عید ختم شده است.
حلول ماه عید، رسیدن به صلح و سلامتی در صفوف پر ازدحام اتحاد و یگانگی مسلمین در سحرگاه اول عید، در سجود و قنوت شکرگزاری است.
مجمع جهانی صلح اسلامی با تبریک عید فطر و عبودیت و سربلندی از آزمونِ بندگی و اخلاص را یکی از ریسمان های محکم و پاره نشدنی برای وحدت جهان اسلام می داند، چرا که همه مسلمانان با هر ملیت و فرهنگی، در نقطه ای پر عظمت و مقدس، به نام عید الله اکبر، همانند عرفه و منای حج، اینبار یک دل و هماهنگ با لباس های مختلف، به صف نماز می ایستند و نمادی از امت واحد را در عین تکثر و تنوع به نمایش می‌گذارند.
بنابراین بر نخبگان جهان اسلام است که با بهره‌گیری از ظرفیت بزرگ عید فطر وظیفه و رسالت تاریخی خود را در استقرار تمدن بزرگ اسلامی از طریق اتحاد و همسویی مسلمین جامعه عمل پوشانده و به نمایش بگذارند.
مجمع جهانی صلح اسلامی با اعتقاد به وجود نقاط مشترک بی‌شمار بین مسلمین جهان، آنها را وسیله استقلال، صلح و عدالت در جهان دانسته بر این باور است که یکی از پایه‌های اصلی صلح در جهان، حضور اقتدار آمیز تمدن نوین اسلامی در معادلات بین المللی می باشد.
در این راستا ضمن دعوت تمامی امت اسلامی و به ویژه نخبگان برای کمک به توسعه صلح و عدالت در بین امت اسلامی و تسری آن به جهان، این عید بزرگ را به ملت بزرگ ایران و تمامی مسلمین جهان تبریک و شادباش می‌گوید.

تاریخ مطلب:

افزودن دیدگاه جدید