اخبار, اسلاید شو

آغاز بحران جهانی | سازمان ملل هشدار داد

 آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با بیان اظهارات مذکور گفت، این سازمان از روند صلح و پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی در رابطه با پرونده فلسطین حمایت می‌کند.

وی در ادامه افزود: ما خواستار احیای توافقنامه غلات بین روسیه و اوکراین هستیم تا از بحران غذایی در تعدادی از کشورهای جهان جلوگیری شود.

گوترش گفت، نشست تغییرات اقلیمی در شرم‌الشیخ فرصتی برای توافق بر سر کاهش گازهای گلخانه‌ای و پایبندی کشورها به انجام تعهداتشان خواهد بود.

در این دیدار، دو طرف درباره آخرین تحولات در مورد تعدادی از پرونده‌ها و مسائل به‌ویژه بحران لیبی و نیز آمادگی‌های جاری برای سازماندهی اجلاس تغییرات اقلیمی شرم‌الشیخ بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار همکاری‌ها برای نهادینه شدن اصل “مسوولیت مشترک” پیرامون مسائل آب و هوایی در میان  کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه بررسی شد و اینکه کشورهای توسعه یافته باید در اجرای تعهدات زیست محیطی به کشورهای در حال توسعه کمک مالی و فنی کنند.

وی در ادامه به میزبانی کشورش از نشست جهانی تغییرات اقلیمی در ماه نوامبر در شرم الشیخ پرداخت و گفت، مصر تلاش خواهد کرد در این نشست چشم انداز جامعی از نیازهای کشورهای در حال توسعه و توانایی‌های کشورهای توسعه یافته اتخاذ کند اتخاذ کند تا به راهکارها و تعهدات عملی و قابل اجرا در سطح بین المللی در مواجهه با چالش های اقلیمی دست یابد به گونه ای که به تحقق اهداف سازمان ملل برای توسعه پایدار کمک کند.

گوترش هم ابراز امیدواری کرد که نشست شرم الشیخ نقطه عطفی در موضوع تغییرات آب و هوایی باشد.

سی و یکمین دور از نشست‌های اتحادیه عرب از روز سه شنبه در الجزایر در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− نُه = 0