اخبار

آمریکا اظهارات “تحریک آمیز” وزیر صهیونیستی درباره حقوق فلسطینیان را محکوم کرد

متیو میلر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای که برای یک رسانه اسرائیلی ارسال کرده، از بن گویر انتقاد کرد و گفت: «آمریکا اظهارات تحریک‌آمیز بن‌گویر درباره آزادی تردد ساکنان فلسطینی در کرانه باختری را به شدت محکوم می‌کند.»

وزیر افراطی امنیت ملی رژیم اسرائیل روز چهارشنبه در مصاحبه ای با کانال ۱۲ اسرائیل گفت که حق او برای سفر ایمن “مهم تر” از حقوق فلسطینی ها است و باید اقدامات بیشتری برای تضمین امنیت شهرک نشینان یهودی انجام شود.

بن‌گویر با استفاده از اصطلاحات ملی‌گرایانه یهودی برای مناطق کرانه باختری اشغالی، گفت: «حق من و همسرم و فرزندانم برای رفت و آمد در جاده‌های یهودیه و سامره، مهم‌تر از حق حرکت برای اعراب است.این واقعیت است. این حقیقت است. حق زندگی من بر حق حرکت آنها مقدم است.»

در حالی که وزارت خارجه آمریکا در گذشته از اقدامات و سیاست های بن گویر انتقاد کرده است، به نظر می رسد این اولین باری است که مستقیماً نام این سیاستمدار صهیونیستی را آورده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه “کلیه لفاظی های نژادپرستانه” را محکوم کرد اما از نژادپرست خواندن بن گویر خودداری کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «چنین پیام‌هایی به‌ویژه زمانی که توسط کسانی که در نقش های رهبری هستند مضر است و با پیشبرد احترام به حقوق بشر برای همه مغایر است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + = 15