اخبار

آنروا: تعداد کودکان کشته شده در غزه در ۴ ماه بیشتر از ۴ سال جنگ در سراسر جهان است

کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) گفت: جنگ غزه، جنگی علیه کودکان است. این یک جنگ علیه دوران کودکی و آینده آنها است.

 فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد: «تعداد کودکان کشته شده در نوار غزه در چهار ماه جنگ با اسرائیل بیشتر از چهار سال درگیری در سراسر جهان است.»

به نقل از لوریان لو ژور، لازارینی در حساب شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس با محکوم‌کردن «جنگ علیه کودکان» نوشت: تعداد کودکانی که گفته می‌شود در تنها چهار ماه در غزه کشته شده‌اند، بیشتر از تعداد کودکانی است که در چهار سال گذشته در تمام درگیری‌ها در سراسر جهان کشته شده‌اند.

وی به ارقام سازمان ملل اشاره می‌کند که بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲، ۱۲۱۹۳ کودک در درگیری‌ها در سراسر جهان کشته شده‌اند.

آنروا: تعداد کودکان کشته شده در غزه در ۴ ماه بیشتر از ۴ سال جنگ در سراسر جهان است

کمیسر کل آنروا این ارقام را با گزارش‌های وزارت بهداشت در نوار غزه مقایسه کرد که نشان می‌دهد بیش از ۱۲۳۰۰ کودک بین اکتبر تا پایان فوریه در خاک فلسطین جان خود را از دست‌ داده‌اند.

کودکان فلسطینی در هر سنی در معرض حملات نیروهای رژیم صهیونیستی در غزه قرار دارند و مدارس به دلیل اعمال خشونت‌آمیز ناگزیر به اعلام پایان سال تحصیلی شدند و تقریباً تمام مدارس نوار غزه به پناهگاه زنان و کودکان تبدیل شده است؛ کودکانی که خانه‌هایشان در حملات هوایی ویران شده است. این مدارس با وجود اینکه همگی مملو از کودکان فلسطینی هستند، همچنان مورد حمله رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرند.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از ۳۱ هزار شهید و بیش از ۷۲ هزار مجروح بر جای گذاشته است.

طبق گزارش وزارت بهداشت غزه، ۷۲ درصد از قربانیان این حملات را کودکان و زنان بی‌گناه تشکیل می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه + 7 =