اخبار

ااستعفای عضو دولت لیبی در اعتراض به تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل

خبرگزاری لیبی بعد از ظهر امروز اعلام کرد که «عادل جمعه»، وزیر مشاور در امور نخست‌وزیری دولت وحدت ملی لیبی در اعتراض به تلاش دولت عبد الحمید الدبیبه برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سمتش کناره گیری کرد.

در پی افشای دیدار منقوش وزیر خارجه لیبی با الی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در رم ایتالیا، نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی بامداد روز دوشنبه منقوش را از کار تعلیق کرد. سرویس امنیت داخلی این کشور نیز وی را تا انجام تحقیقات ممنوع السفر کرد.

این در حالی است که یک مسوول بلندپایه رژیم صهیونیستی مدعی شد که دیدار منقوش با کوهن با اطلاع نخست وزیر لیبی بوده و مسوولان اسراییلی پس از افشای این خبر، از فرار منقوش به ترکیه با یک هواپیمای شخصی اطلاع داشتند.

در همین حال، رسانه لیبیایی «الوسط» به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که منقوش که روز گذشته به استانبول ترکیه فرار کرده بود، این کشور را به مقصد لندن ترک کرد.

گروه‌ها، شخصیت‌ها و مردم لیبی یکشنبه شب در واکنش به دیدار وزیر خارجه این کشور با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بار دیگر مخالفت خود را با هرگونه روابط با این رژیم اعلام کرده و تظاهرات کنندگان لیبیایی نیز پرچم رژیم صهیونیستی را آتش زدند.

رئیس حزب کار و از اعضای کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی نیز با اشاره به دیدار کوهن با منقوش گفت که وی به خاطر اعلام شتاب زده این دیدار باید استعفا دهد و سیاست‌های حزب حاکم لیکود به روابط خارجی رژیم صهیونیستی آسیب‌های شدیدی وارد می کند.

«میراف میخائیلی» در اظهاراتی گفت که وزیر خارجه این رژیم باید منصب خود را ترک و استعفا دهد.

وی افزود: آسیبی که کوهن وارد کرد بی‌سابقه است، اعلام شتابزده وی درمورد یک دیدار، زندگی یک وزیر لیبیایی را نابود تا جایی که وی را مجبور به فرار به ترکیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− دو = 6