اخبار

ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی از وحدت جبهه‌های مقاومت

ابراز نگرانی رژیم صهیونیستی از وحدت جبهه‌های مقاومت

یک مرکز تحقیقاتی صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیل در سایه بحران‌های داخلی از وحدت جبهه‌های مقاومت در عرصه‌های مختلف نگران است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مرکز تحقیقاتی صهیونیستی اعلام کرد که به دنبال پاسخ موشکی مقاومت در برابر اقدامات کابینه « بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تنش و اضطرابی در مجامع مختلف اسرائیل به وجود آمده و تل آویو در داخل و خارج در چندین عرصه به شکل بی سابقه‌ای درگیر است.

مرکز تحقیقات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی وابسته به دانشگاه تل آویو در ارزیابی خود که توسط « اودی دیکل» تهیه شده است، اعلام کرد تنش اخیر در فلسطین در ماه رمضان مصادف با عید « فصح» یهودیان پس از حمله نظامیان اسرائیل به نمازگزاران در مسجدالاقصی و بیرون راندن آن‌ها تشدید شد.

بر اساس این گزارش، مقاومت فلسطین با شلیک ده‌ها موشک (34) از جنوب لبنان به اقدامات اسرائیل پاسخ داد و این بزرگترین پرتاب موشک از زمان جنگ دوم لبنان ( جنگ 33 روزه) است.همچنین به موازات آن موشک‌هایی از غزه پرتاب شد و عملیات‌های مقاومتی مختلفی در نوار غزه صورت گرفت. به دنبال پرتاب موشک حماس از جنوب لبنان، حزب‌الله لبنان نیز حمایت خود را از اقدام حماس اعلام کرد.

این مرکز تحقیقاتی در ادامه تاکید کرد که « صالح العاروری» معاون دفتر سیاسی جنبش حماس در اواسط ماه مارس هشدار داده بود که در صورت تشدید تنش‌ها در ماه رمضان، حماس موشک‌هایی از لبنان به سوی اسرائیل پرتاب خواهد کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: هجوم یهودیان به مسجدالاقصی و درگیری نظامیان اسرائیل با نمازگزاران، همواره جرقه‌ای برای اقدام و متحد کردن صفوف اسلامی علیه سیاست اسرائیل در حساس‌ترین نقاط از نظر مذهبی است.

مرکز تحقیقات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی افزود: دو روز بعد از پاسخ مقاومت به اقدام اسرائیل، (سید) « حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان با هیئتی از جنبش حماس به ریاست « اسماعیل هنیه» دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینیان، وقوع عملیات در چهارراه‌ها علیه شهرک نشینان اسرائیلی، پرتاب موشک از لبنان و غزه همگی ادغام و اتحاد محور مقاومت را نشان می‌دهد.

این مرکز تحقیقاتی صهیونیستی وحدت جبهه‌های مقاومت ناشی از چند عامل است:

اول: حزب‌الله معتقد است در صورتی که اسرائیل بخواهد به اشغالگری خود ادامه دهد، می‌توان با وضع قوانین جدید در مرز لبنان و شمال اسرائیل ( فلسطین اشغالی) از تشدید تنش‌ها و وقوع جنگ جلوگیری کرد.

دوم: حزب‌الله برآورد کرده است که اسرائیل در سایه بحران داخلی از جمله اختلاف، فساد و تفرقه قادر به جنگ در همه عرصه‌ها نیست.

سوم: روند عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و کشورهای عربی درحال متوقف شدن و روابط ایران و سوریه با جهان عرب درحال توسعه است.

چهارم :دولت آمریکا از احتمال رویارویی در منطقه به ویژه با توجه به ادامه جنگ در اوکراین و تنش فزاینده بین آن و کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هراس دارد.

در ادامه این گزارش آمده است: حماس در تشدید‌های اخیر دستاوردهایی را کسب کرد و با وجود نشست‌های اخیر در «عقبه» و «شرم الشیخ» با هدف هماهنگی گام‌ها برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در فلسطین موفق به پرتاب موشک شد.

این مرکز مطالعاتی عبری نوشت: به دنبال ارتباط نزدیک حماس و جهاد اسلامی با محور ایران-حزب‌الله و با توجه به ایجاد تغییراتی در منطقه یعنی همگرایی ایران و عربستان سعودی با میانجیگری چین، بهبود روابط ریاض ، قاهره و دمشق اهمیت بیشتری می‌یابد.

این مرکز وابسته به دانشگاه تل آویو تاکید کرد که تشدید تنش‌ها در عرصه‌های مختلف اتحاد جبهه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جهاد اسلامی با محور حزب‌الله را نشان داد که آن‌ها تلاش می‌کنند تا به حملات اسرائیل پاسخ دهند و فلسطینیان را به انجام عملیات مقاومتی بیشتر تشویق کنند. تشدید تنش‌ها همزمان با بحران داخلی اسرائیل بود و این امر نشان دهنده جسارت زیاد دشمنان اسرائیل و تلاش آن‌ها برای بررسی ضعف اسرائیل است.

بر اساس این گزارش، اتحاد جبهه‌های مقاومت اهدافی از جمله نابودی اسرائیل، تقویت مقاومت برای انجام عملیات‌های بیشتر در اسرائیل ، تحریک اعراب در سرزمین‌های اشغالی علیه رفتار کابینه اسرائیل در مسجدالاقصی، توقف روند عادی سازی اسرائیل با کشورهای عربی را به دنبال دارد.

این مرکز تحقیقاتی افزود: اگر اسرائیل بخواهد به تحرکات افراطی خود ادامه دهد، دشمنان به تلاش برای دیکته کردن قواعد بازی ادامه خواهند داد و اگر عوامل هرج و مرج در صفوف کابینه اسرائیل مهار نشوند، آنها به شعله‌ور شدن درگیری‌ها در مسجد الاقصی و صحنه فلسطین ادامه می‌دهند و به موازات تداوم درگیری‌های داخلی محور مقاومت اقداماتی علیه اسرائیل انجام می دهد.

مرکز تحقیقات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی توصیه کرد که کابینه اسرائیل باید از تنش در اسرائیل که به ضعف بیشتر آن می انجامد، پایان دهد. همچنین اسرائیل باید تنش‌ها را در صحنه فلسطین کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − پنج =