اخبار

اتهام‌زنی آمریکا به ایران با استناد به اطلاعات جعلی

شرکت هواپیمایی پویا شامگاه ۱۶ شهریور در یک اطلاعیه فوری اعلام کرد: به اطلاع می‌رساند متاسفانه امروز طی اخبار کذب به استناد هک سایت فلایت رادار شاهد هستیم بر اساس خط خبری برنامه ریزی شده توسط شبکه‌های معاند و سایر جیره خواران مرتبط، به تناوب اعلام می‌شود هواپیمای ایلوشین ۷۶ هواپیمایی پویا به شماره ثبت EP-PUS در حال پرواز بر فراز منطقه پرواز ممنوع شبه جزیره کریمه در حال کمک رسانی به نیروهای روسیه است.

در حالی که این هواپیما طی ۴۸ ساعت گذشته در فرودگاه مهرآباد پارک بوده و پروازی نداشته و اساساً چنین موضوعی از اساس کذب محض بوده و انجام چنین پروازی کاملا نشدنی نیست.

شرکت هواپیمایی پویا افزود: این شرکت برخود لازم می‌داند بر اساس اصل شفافیت و آگاه سازی نسبت به این موضوع تکذیبیه فوق را صادر و همزمان مراتب را توام از مسیر نهادهای تخصصی و امنیتی دنبال کند.

حساب کاربری تارنمای فلایت رادار ۲۴ در ایکس نیز در مطلبی اعلام کرد که اطلاعات کذب مذکور به وسیله یک منبع ثانویه در این تارنمای بارگذاری شده و وعده داد که با غیرفعال کردن این منبع و اتخاذ تدابیر بیشتر جلوی انتشار داده های “غیر موثق” گرفته شود.

لازم به ذکر است که آدام پِیلی معاون نماینده ویژه کاخ سفید در امور ایران بامداد امروز در مطلبی در تارنمای ایکس با تکرار ادعای رسانه های اوکراینی مدعی فرود یک فروند هواپیمای ترابری هواپیمایی پویا در فرودگاه سیمفروپول در شبه جزیره کریمه و پرواز مجدد آن شد.

این مقام آمریکایی مدعی شد که ماموریت این هواپیما انتقال ماشین آلات سنگین برای حمایت از حمله روسیه به اوکراین بوده است. وی با اشاره به تکذیبیه هواپیمایی پویا و اتهام زنی به دولت جمهوری اسلامی نوشت: شواهد در اختیار جهان است.

پیشتر برخی از کاربران توییتر فاش کرده بودند که اطلاعات پروازی هواپیمای شرکت پویا در هیچکدام از دیگر تارنماهای ردیابی پروازها دیده نمی شود.

به نوشته این کاربران، در گذشته نیز هواداران اوکراین با وجود انهدام هواپیمای اوکراینی آنتونوف ۲۲۵ در روزهای نخست جنگ، با بارگذاری اطلاعات کذب و “مسیر ساختگی” در تارنمای فلایت رادار ۲۴ مدعی پرواز دوباره این هواپیما شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


3 + = یازده