اخبار

ادامه محاصره نابلس برای هفتمین روز متوالی به دست صهیونیست‌ها

نابلس را در کرانه باختری برای هفتمین روز متوالی محاصره کردند.

به گزارش ایسنا، فلسطین الیوم گزارش داد که رژیم اشغالگر برای هفتمین روز متوالی به محاصره کامل شهر نابلس پس از بستن تمامی ایست‌های بازرسی و جاده‌های منتهی به این شهر ادامه می‌دهد و درصدد بازدارندگی مقاومت در نابلس به رهبری تیپ نابلس وابسته به شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی (سرایا القدس) و گروه مقاومتی “عرین الاسود” پس از عملیات هفته گذشته این گروه است.

منابع محلی در این باره گزارش دادند که نظامیان رژیم صهیونیستی به بستن ایست بازرسی “حواره” و ایست بازرسی “بیت فوریک” ادامه دادند و از ورود و خروج شهروندان در منطقه “المسعودیه” جلوگیری کردند.

این منابع افزودند: ارتش اسرائیل ورودی‌های روستای “صره” را بست و ورودی‌های شهر “دیر شرف” که نابلس فلسطین در شمال کرانه باختری رود اردن را به شهرهای تولکرم و جنین در شمال کرانه باختری متصل می‌کند، مسدود کرده است.

در همین حال منابع رسانه‌ای عبری زبان نیز اعلام کردند که مقامات رژیم صهیونیستی روز گذشته جلسه‌ای امنیتی را در مقر وزارت جنگ این رژیم در تل‌آویو با حضور یائیر لاپید، نخست وزیر، بنی گانتس، وزیر جنگ و شماری دیگر از مقامات نظامی این رژیم برگزار کردند.

شبکه “کان” در این باره اعلام کرد که در این جلسه موضوع عملیات نظامی علیه گروه مقاومت موسوم به “عرین الاسود” در شهر نابلس بررسی شد. این شبکه همچنین گزارش داد که رژیم صهیونیستی تصمیم دارد عملیات نظامی گسترده‌ای را علیه گروه مذکور آغاز کند که اخیرا در عملیات‌های ضد اسرائیلی زیادی در اراضی اشغالی مشارکت داشته است.

از اواسط هفته گذشته و در پی عملیات مقاومتی گروه عرین الاسود در شمال نابلس که به کشته شدن یک نظامی صهیونیست منجر شد، اسرائیل شهر نابلس را تحت محاصره قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + = 11