اخبار

استاد دانشگاه بمبئی فرماندهی شهید سلیمانی تئوری حیات درازمدت داعش را باطل کرد

دکتر سید محمد عباس رضوی، استاد دانشگاه بمبئی، امروز چهارشنبه، 4 اسفند ماه در روز پایانی سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است، درباره سردار شهید سلیمانی گفت:
«هدف عالی شهید قاسم سلیمانی در مقابله با تروریسم در غرب آسیا فقط نابودی داعش نبود بلکه با نگاهی کلان تلاش کرد زمینه ساز صلح مقتدرانه در منطقه باشد. شهید سلیمانی یک قدم همیشه از دشمن جلوتر بود چون وی همیشه تهدید را حس می کرد و قبل از به وقوع پیوستن تهدید، راهکار مقابله با آن را ترسیم و تنظیم کرده بود.  در عراق ، سوریه ، یمن ، افغانستان و …. گروههای مختلفی وجود داشتند که تحت عنوان گروه های جهادی و مخالف رژیم صهیونسیتی، مبارزه می کردند ولی چون به دلیل تفاوت های قبیله ای و مذهبی پراکنده بودند، میزان اثر گذاری آنان کم بود. مهمترین هنر   قاسم سلیمانی  آن بود که از وحدت قبایل و مذاهب بعنوان راهبرد برای مقابله با دشمن استفاده می کرد. در واقع، همه این گروه ها بر یک موضوع اتفاق داشتند که  قاسم سلیمانی را فرمانده محور مقاومت و  شهید وحدت اسلامی دانستند.»
وی در ادامه افزود:
«آمریکا و هم پیمانانش می‌گفتند که سی سال طول می‌کشد که داعش از این منطقه بیرون برود. جمهوری اسلامی ایران حمایت خود را از گروه های مقاومت در منطقه آغاز کرد و با محوریت  شهید سلیمانی این تئوری آمریکایی ها و اروپایی ها را بر هم زد و داعش در مدت زمان کوتاهی شکست بخورد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + سه =