اخبار

استقبال فلسطینی‌ها از گزارش سازمان ملل مبنی بر غیرقانونی بودن اشغالگری صهیونیست‌ها

فلسطینی‌ها از گزارش کمیسیون مستقل تحقیقات بین‌المللی سازمان ملل متحد درباره سرزمین‌های فلسطین، قدس شرقی و اسرائیل استقبال کردند که در آن نتیجه‌گیری شده اشغال سرزمین فلسطین توسط اسرائیل «غیرقانونی» است.

فلسطینی‌ها خواستار یک کشور مستقل در تمامی سرزمین‌های اشغالی سال ۱۹۶۷، از جمله کل کرانه باختری و نوار غزه هستند که قدس شرقی هم پایتخت آن باشد.

این کمیته روز گذشته اولین گزارش خود را در مجمع عمومی منتشر و اعلام کرد دلایل منطقی برای این نتیجه‌گیری وجود دارد که اشغال سرزمین فلسطین توسط اسرائیل و همچنین سیاست‌های دولت اسرائیل برای الحاق سرزمین‌های فلسطینی بر اساس قوانین بین‌المللی غیرقانونی به حساب می‌آید.

این گزارش که در وب‌سایت رسمی سازمان ملل منتشر شده است، بر تقویت و گسترش پروژه شهرک‌‌سازی و اظهارات مقامات اسرائیلی متمرکز شده که در آن قصد خود را برای حفظ کنترل دائمی بر سرزمین‌های اشغالی که برخلاف قوانین بین‌المللی است، بیان کرده‌اند.

این کمیته تأثیر سال‌ها اشغال‌گری اسرائیل بر حقوق فلسطینیان را بررسی کرده و در عین حال به مسائلی مانند تخریب خانه‌ها و املاک فلسطینیان، استفاده بیش از حد از زور توسط نیروهای اشغالگر، خشونت شهرک‌نشینان، بازداشت دسته‌جمعی و پیامدهای محاصره هوایی، زمینی و دریایی نیز پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج − = 1