اخبار

اسرائیل: حمله به جنین با چراغ سبز واشنگتن بود

اسرائیل: حمله به جنین با چراغ سبز واشنگتن بود

رژیم صهیونیستی به واشنگتن اعلام کرده بود که قصد انجام عملیات نظامی در جنین را دارد.

بر اساس این گزارش، آمریکا از عملیات نظامی صهیونیست ها در جنین مطلع بود اما از تاریخ دقیق آن و برنامه ریزی ها خبر نداشت.

در بخشی از این گزارش آمده است که برنامه ریزی ها برای حمله صهیونیست ها به اردوگاه جنین از دو هفته پیش انجام شده بود.

خبرنگار نظامی رادیو رژیم صهیونیستی نیز ضمن تایید این موضوع گفت که این عملیات قرار است چند ساعته و یا یک روزه باشد.

پیش از این نافذ عزام، یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در اظهاراتی تاکید کرد که شهر جنین در برابر تجاوزهای دشمن ایستادگی می کند و با قدرت و همبستگی بیشتر از این نبرد خارج خواهد شد.

وی گفت که گردان جنین وابسته به سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و تمام نیروهای مقاومت در شهر و اردوگاه جنین می دانند که با عزم و ثابت قدمی خودشان چگونه دشمن صهیونیستی را شکست دهند.

عزام تاکید کرد که دشمن هرچقدر به تجاوزهای خود ادامه دهد ناامیدی اش بیشتر خواهد شد و همه خواهند دید که بازوهای مبارزان مقاومت چه چیزی برای دشمن تدارک دیده اند.

این عضو ارشد جهاد اسلامی خاطرنشان کرد که دشمن اسرائیلی در نتیجه اقدامات مقاومت در کرانه باختری دیگر نمی تواند قدرت بازدارندگی از دست رفته خود را بازگرداند و مقاومت در جنین و دیگر مناطق سرزمین اشغال شده ما درحال گسترش است.

اتاق عملیات مشترک نیروهای مقاومت فلسطین در نوار غزه نیز امروز دوشنبه با درخواست از تمام گروههای مبارز فلسطینی در شهر و اردوگاه جنین در کرانه باختری برای مقابله متحد و همبستگی با دشمن صهیونیست تاکید کرد که نیروهای مقاومت در تمامی میدان های نبرد اجازه نخواهند داد که دشمن به مردم جنین تعرض کند.

اتاق مشترک تاکید کرد که تداوم تجاوزگری به جنین و رفتارهای رژیم صهیونیستی ماهیت پاسخ مقاومت را مشخص خواهد کرد.

در مقابل، رژیم صهیونیستی از ترس شلیک موشک ها از نوار غزه، سامانه گنبد آهنین را در مرز این منطقه مستقر کرده است.

از شب گذشته پهپادهای رژیم صهیونیستی به خانه های شهروندان فلسطینی و مساجد در شهر جنین و اردوگاه این شهر حمله کردند. همچنین نظامیان صهیونیست از چند محور به این شهر یورش بردند.

در همین رابطه، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از سخنگوی این ارتش اعلام کرد که نظامیان رژیم اشغالگر عملیات محدودی را علیه شهر جنین و اردوگاه این شهر آغاز کردند.

شبکه کان رژیم صهیونیستی به نقل از مقام‌های نظامی اعلام کرد که عملیات علیه جنین ممکن است برای ساعاتی تا یک روز کامل به طول بیانجامد و هدف از این عملیات منهدم کردن زیر ساخت‌های نظامی و بازداشت نیروهای فلسطینی است.

در حملات هوایی و زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر جنین تاکنون ۴ شهروند فلسطینی شهید و ۲۸ نفر دیگر زخمی شده اند که حال هفت نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو − 2 =