اخبار

اسلام شناس مقیم انگلیس شهید سلیمانی مصداق اصحاب رسول خدا (ص) در سوره «فتح» بود

شبیر حسنعلی، تحلیل گر سیاسی و اسلام شناس مقیم انگلستان، امروز چهارشنبه، 4 اسفند ماه در روز پایانی سومین کنفرانس بین المللی «مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی» که از 30 بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرده است، درباره مکتب حاج قاسم سلیمانی گفت:
«مکتب حاج قاسم، در واقع مکتب واقعی انقلاب اسلامی، مقاومت و ارتباط با خداست که شهدای ماندگار بسیاری مانند حاج عماد مغنیه، شهید همت، شهید آوینی، شهید ابومهدی المهندس، شهید بهشتی و خیلی های دیگر از نمونه های عملی این مکتب بودند. مکتب الهی مقاومت نتیجه گرا نیست؛ به این معنی که وقتی شما برای کمک به کسی، دفاع از اسلام و یا ترویج اسلام وارد صحنه نبرد می شوید، الزاما نباید نگران نتیجه کار باشید. ما باید وظیفه خودمان را انجام دهیم و بقیه موارد را به خدا بسپاریم. اما یک روز خداوند به ما نشان خواهد داد که نتیجه حاصل شده است. حاج قاسم نیز بر اساس همین تفکر در عراق و سوریه وارد عمل شد.»
وی در ادامه افزود:
«افرادی مانند حاج قاسم مصداق اصحاب رسول خدا (ص) هستند که خداوند در آیه 29 سوره مبارک «فتح» می فرماید: «محمّد (ص) فرستاده خداست؛ و کسانی که با او هستند در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند؛ پیوسته آنها را در حال رکوع و سجود می‌بینی در حالی که همواره فضل خدا و رضای او را می‌طلبند؛ نشانه آنها در صورتشان از اثر سجده نمایان است…» شهادت حاج قاسم بسیار دردناک بود و دل ما را رنجور کرد اما در مکتب الهی مقاومت، می دانیم که این شهید پیروزی بزرگی را به دست آورده و به فیضی دست یافته است که خداوند متعال تنها به افرادی خاص عطا می کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + پنج =